שיש חלילה

שיש חלילה הנקרא גם אבן חלילה, הוא למעשה אבן טבעית הנחצבת בישראל באזור דרום חברון ומשמשת בעיקר, אך לא רק, למטרות ריצוף חוץ. אבן חלילה נחשבת לאבן מאוד אטרקטיבית מבחינת עיצוב חוץ ולכן נחשבת גם לאבן מאוד מבוקשת בישראל, בהיותה פתרון זול ואסתטי למגוון רחב של פרויקטי בניה, החל מריצוף רחבות ציבוריות ורחבות בבניינים משותפים וכלה בריצוף חוץ של וילות ובתי יוקרה מפוארים.

שיש חלילה – תכונות האבן

כאמור, שיש חלילה היא אבן טבעית הנחצבת באזור דרום חברון בישראל. לשיש מסוג זה ישנן שלוש תכונות בולטות שהופכות אותה לאבן מאוד מבוקשת לריצוף חוץ דקורטיבי ובכלל זה:

  • מראה כללי – שיש חלילה היא אבן בעלת מראה אחיד יחסית המדגיש את המראה הטבעי שלה, מה שיוצר אצלה נופך מאוד מרגיע ונכון לריצוף חוץ, שבילי גישה ושבילי גינה.
  • צבעים – האבן מגיעה בחמישה גוונים בהירים הכוללים צהוב, חום, חרדל, שמנת ולבן. צבעים אלה מתקבלים באבן באופן טבעי בהתאם לגילה, רמת הלחות בקרקע לאורך זמן וכן הלאה.
  • כושר ספיגה – שיש חלילה היא אבן גיר הנהנית מכושר ספיגה רב ולכן מתאימה לחללי חוץ בהם רוצים למנוע החלקה בתקופות גשומות. יחד עם זאת, ככזאת דורשת האבן גם רמה גבוהה של תחזוקה על מנת לשמר את המראה שלה.
שיש חלילה

אבן חלילה מנקודת מבט עיצובית

מנקודת מבט עיצובית חשוב לבחון את האופן בו מעובדת האבן ואת ההתאמה שלה לסגנונות העיצוב השונים. מתוך שלל סגנונות העיצוב האפשריים, שיש חלילה מתאים במיוחד לסגנון העיצוב המודרני ולסגנון כפרי פרובאנס מהצד היותר יוקרתי של הסגנון. עיבוד האבן יכול להתבצע בשיטה הידנית, בשיטה של התזת חול להשגת מרקם מחוספס וכן בשיטת טובזה. יישום טכניקת העיבוד המתאימה תוכל להביא את האבן למראה המתאים ביותר בהתאם לאפקט העיצובי שאותו אנו רוצים להשיג.

שימושים נפוצים בשיש חלילה

כאמור, שיש חלילה מתאים במיוחד לריצוף חוץ, אך משמש גם לחיפוי, אבן לריצוף מדרגות (בעיקר חוץ) וכן לעיטורים ברצפת וחיפוי חדרי אמבטיה. מאחר וכאמור שיש חלילה מתאפיין בכושר ספיגה גבוה במיוחד, לא נהוג לרצף עם האבן את החלל הפנימי של הבית, שכן ריצוף כזה יכול ליצור מצב תמידי של לחות גבוהה בתוך הבית ולעיתים אף לריח של טחב. אם בכל זאת רוצים לרצף את החלל הפנימי של הבית עם שיש חלילה, מומלץ לבחון את הנושא עם איש מקצוע ולהשקיע בחיפוש אבן חלילה בעלת כושר ספיגה נמוך יותר. כושר הספיגה של האבן נקבע על פי האזור המדויק ממנו נחצבה, שכבת האדמה ממנה הוצאה האבן ועל פי פרמטרים נוספים שאיש מקצוע ידע לבחון ולתת את ההמלצה הנכונה בעניין.

שיש חלילה

סוגים של שיש חלילה

שיש חלילה נחשבת לאבן מאוד דקורטיבית, בעלת מראה יוקרתי ואלגנטי ולכן נעשה בה שימוש רב במבנים משוחזרים, במרכזי עסקים ובבתי יוקרה. את כלל אבני שיש חלילה הנחצבות מן הקרקע נהוג לסווג לכמה קבוצות הנבדלות זו מזו בכמה פרמטרים שבמרכזם החוזק המבני של האבן, אחידות הגוון שלה ומראה שטח הפנים שלה. הקטגוריה האיכותית ביותר נקראת אבן חלילה סופר KK, ולצידה ישנה גם קטגוריה אבן חלילה KK שגם היא נחשבת לאיכותית, אך תהיה בדרך כלל בעלת שטח פנים פחות אחיד. סוג נוסף של אבן חלילה נקרא ווסטאני שנחשב לדגם הרך יותר של האבן, ולכן גם רגיש יותר לפגעי מזג האוויר.

בחירת אבן חלילה לעיצוב הבית

אם אתם מעוניינים להשיג למרחב החוץ שלכם מראה אריסטוקרטי, אינטימי ודקורטיבי, שיש חלילה היא אחת האפשרויות האטרקטיביות ביותר שעומדות בפניכם. את השיש הזה ייתכן שפגשתם בריצוף חוץ של מוזיאונים, של אתרי תיירות, של אתרים היסטוריים ושל מרכזי עסקיים מודרניים ולא בכדי. שיש חלילה נחשבת לאבן מאוד דקורטיבית המעבירה מסר של יוקרה ושל אלגנטיות וישנם לא מעט שימושים בהם אלו הם בדיוק שני הערכים שאותם אנו רוצים לשדר. אם גם אתם רוצים לשדר את הערכים הללו בביתכם, זוהי הבחירה הנכונה עבורכם.

שיש חלילה משמש בעיקר לריצוף חוץ ולחיפוי קירות חוץ ואם אתם מאוד רוצים לשלב אותו גם במרחבי פנים מומלץ מאוד להתייעץ עם איש מקצוע בעניין ולבצע בחירה חכמה של האבן הספציפית שתשמש למטרה זו.

More to explorer

מדרגות אבן

בונים בית חדש? משפצים את הבית הקיים? רוצים שהפעם זו תהיה התגשמות של חלום. שכל פרט קטן יילקח בחשבון ובסופו של תהליך

עבודות שיש – בחו"ל או בארץ?

רבים יסכימו על כך כי אנו חיים במדינה הטובה בעולם או אחת הטובות. ישראל היא מדינה שטופת שמש עם אנשים טובים, אוכל

מפעל שיש

מפעל שיש

מחפשים מפעל שיש מקצועי?לא יודעים מאיפה להתחיל? הפוסט הבא נכתב בדיוק בשבילכם ומטרתו לפשט לכם קצת את הדברים ולסייע לכם לבחור מפעל

מדרגות אבן

בונים בית חדש? משפצים את הבית הקיים? רוצים שהפעם זו תהיה התגשמות של חלום. שכל פרט קטן יילקח בחשבון ובסופו של תהליך תרגישו כאילו הבית

קרא עוד »
מפעל שיש
בלוג
modelhom_admin

מפעל שיש

מחפשים מפעל שיש מקצועי?לא יודעים מאיפה להתחיל? הפוסט הבא נכתב בדיוק בשבילכם ומטרתו לפשט לכם קצת את הדברים ולסייע לכם לבחור מפעל שיש שישרת אתכם

קרא עוד »
ריצוף אבן טבעית מחיר
חיפוי שיש
modelhom_admin

שיש חלילה

שיש חלילה הנקרא גם אבן חלילה, הוא למעשה אבן טבעית הנחצבת בישראל באזור דרום חברון ומשמשת בעיקר, אך לא רק, למטרות ריצוף חוץ. אבן חלילה

קרא עוד »

מדרגות שיש מחיר

מדרגות לבית או למרחב החיצוני של הבית, ניתן לבנות ממספר חומרי גלם מקובלים ובהם עץ, מתכת, אבן ושיש. מדרגות אבן בחיפוי שיש הוא ללא ספק

קרא עוד »

ריצוף אבן טבעית

אבן טבעית הוא מונח שמגלם בתוכו המון משמעות. מעבר למינוח המקצועי שמצביע על מספר סוגי אבנים כמו אבן גיר, אבן חול, אבן דולומטית וכולי, ישנו

קרא עוד »