ההבדלים בין מדעי המחשב להנדסת תוכנה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

הייטק הוא התחום הכי חם ורווחי היום בשוק העבודה הישראלי, ואחת הדרכים להיכנס אליו היא באמצעות לימודים אקדמיים. יחד עם זאת, רבים נקלעים לבלבול כשעליהם לבחור בין תואר במדעי המחשב לבין לימודי הנדסת תוכנה. כדי לעשות סדר ולעזור לכם לבחור נצביע על ההבדלים ביניהם.

 

התוכנה נמצאת בתוך המחשב

המחשב הוא למעשה הבסיס שעליו מותקנת התוכנה. היות ומחשבים בנויים על חוקי הלוגיקה והמתמטיקה, לימודי המחשב מתמקדים באופן טבעי בבסיס הלוגי והמתמטי של המחשב, ולא בתוכנות שנמצאות בתוכו.

 

התוכנה משרתת אותנו, המחשב מאפשר את השירות

תואר במדעי המחשב לפיכך מעניק לסטודנט השכלה תאורטית שתכשיר אותו לעסוק במחקר ובפיתוח מחשבים. לימודי הנדסה, לעומת זאת, כוללים גם השכלה התאורטית הדרושה לבניית מחשב, אך מתמקדים יותר בפיתוח התכונות – השירותים שנמצאים במחשב. אלו לימודים המכשירים מהנדסים, שתפקידם לבנות תוכנות ואפליקציות חדשות.

 

התוכנה תלויה בביצועי המחשב

סטודנט למדעי המחשב ילמד לא רק לבנות מחשב, אלא לדאוג שיהיו לו ביצועים טובים שבלעדיהם התוכנות יתקעו, או לא יעבדו כראוי. לכן מדעי המחשב מתמקדים בניתוח האלגוריתמים וזיהוי הבעיות השונות שעשויות לפגום בביצוע המחשב. ובעוד במדעי המחשב מפתחים את האלגוריתמים, בהנדסת תוכנה מיישמים אותם בבניית תוכנות.

 

תחום הנדסת התוכנה חדש יותר

הלוגיקה שעליה בנוי המחשב מלווה את האנושות עוד מימי הפילוסוף אריסטו, מהמאה ה-4 לפנה"ס. המחשב עצמו הגיח לעולם עם פיתוח הלוגיקה המודרנית של תחילת המאה ה-20, בעיקר בזכות הפילוסוף והלוגיקן הבריטי ברטראנד ראסל. התוכנה התפתחה הרבה לאחר מכן – מה שדרש מהנדסים שיתמקדו בתוכנה בלבד, כדי להאיץ את הפיתוח שלה במקביל לפיתוח המחשב.

 

הנדסת התוכנה יישומית יותר

בין שני התחומים יש בכל זאת חפיפה רבה: לימודי הנדסת התוכנה כוללים את לימודי מדעי המחשב התאורטיים, רובם ככולם. אלא שסטודנטים להנדסה נדרשים גם להנדס בפועל, ובשנה הרביעית ללימודיהם עליהם להכין פרויקט גמר בתעשייה עצמה. זה נותן להם ייתרון יישומי בהשתלבות בשוק העבודה, בהשוואה לבוגרי מדעי המחשב שאינם רוכשים ניסיון כזה.

 

השתלבות בתעשייה

מהנדסי תוכנה אכן משתלבים בקלות יותר בתעשייה לעומת מדעני מחשב. בנוסף, בוגרי מדעי המחשב מגיעים לשכר זהה למהנדסים רק אחרי ניסיון של כ-3 או 4 שנים. אך בשני התחומים קיים ביקוש גבוה שעל פי התחזיות צפוי לעלות, ובסופו של דבר, מדעני המחשב לא פחות חשובים ממהנדסי התוכנה – שני התחומים תלויים זה בזה. אם משך הלימודים חשוב עבורכם בשביל לבחור, דעו שבשני התחומים מדובר בכ-4 שנים.

 

סיכום

אם ברצונכם להיות אלו שמפתחים את שירותי המחשב, עליכם לבחור בהנדסת תוכנה. אם ברצונכם להיות אלו שפועלים יותר "מאחורי הקלעים" ומאפשרים לשירותים הללו לקרות, עליכם לבחור במדעי המחשב. אם אתם אנשי מחקר ותאוריה מדעי המחשב זה התחום שלכם. אם אתם נמשכים יותר ליישומיות, כנראה שייעודכם להיות מהנדסים.

 

 

מחירון שיש למטבח

חומר הגלםמאפייניםטווח מחירים למ"ר
מחיר לגרניטקיימים סוגים שונים של אבנים טבעיות, וגרניט היא אבן עמידה ביותר בפני חומצות ושריטות.790-900 ש"ח
מחיר אבן קיסרפיתוח מחומר טבעי וסינתטי, שמאפשר יצירת משטח עבודה קשיח דמוי שיש, בלי דוגמאות "ורידים".500-1,110 ש"ח
מחיר שיש אמיתיחומר איכותי במיוחד עם עיצוב יוקרתי שתואם את סוג האבן. נפוץ במיוחד למטרות ריצוף המטבח.1,900-4,900 ₪
מחיר לשיש רוזה200-250 ₪
מחיר לשיש קרמה250-340 ₪
מחיר לשיש סאן סבסטיאן140-170 ₪
מחיר לשיש ורונה300-350 ₪
מחיר ליחידת שיש למטבח6,200-8,900 ₪
מחיר למשטח עבודה3 מטרים280-1,000 ₪
מחיר לכיור שישכיור בודד140-840 ₪ לכל כיור
מחיר לכיור נוסף420-1,000 ₪
מחיר לשולחן אי משיש מוצק3 מטרים140-200 ₪
מחיר לאריחי שיש80-320 ₪
מחיר לריצוף שיש2,000-8,000 ש"ח
מחיר לבר ארוחת בוקר משיש25 מ"מ1,600-4,000 ₪
מחיר לשיש קררהדרגה ממוצעת, 3 ס"מ, עם קצה משופע12,200 ₪
מחיר שיש בדרגה אימפריאליתגודל 4 ס"מ עם קצה פרנץ' וגימור מלטף48,000 ש"ח
מחיר שיש למטבח קטן1,440-9,200 ₪
מחיר לוח שיש מאחורי התנור1,280-9,200 ₪
מחיר שיש למטבח גדול7,200-32,000 ש"ח
מחיר לביאנקו קררה160-240 ₪
מחיר לשיש ורמונט240-320 ₪
מחיר לסטטואריו של ביאנקו240-320 ש"ח
מחיר התקנה מקצועית של משטח שיששניים עד שלושה ימי עבודה960-2,500 ₪

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו קשר ונחזור אליכם

החזון שלנו

לאורך שנות פעילותה, עמלה Model Home רבות לבניית קטלוג מוצרי השיש האולטימטיבי, בו תוכלו למצוא מגוון רחב של דגמים, צבעים ומרקמים על מנת לתת מענה מלא לכל צורך ולכל מטרה. אנשי המקצוע של החברה יושבים עם כל לקוח ומסייעים לו למצוא את הדגם המתאים לו ביותר בהתאם למסגרת התקציב שעומדת לרשותו, בהתאם להעדפות ולציפיות האישיות שלו ממוצרי השיש אותם הוא קונה ובהתאם לצרכי העיצוב והאווירה הדרושים לו.

 

-model home-

אולי יעניין אתכם גם...

טיפים לאיתור נזילות מתחת לשיש במטבח ובאמבטיה

נזילה ממערכת הצינורות שבבית יכולה להיות הרסנית אם לא מגלים אותה ומטפלים בה בזמן. מכיוון שהצנרת חבויה מאחורי הקירות, לא פעם יהיה קשה מאוד להבין כי ישנה נזילה כלשהי כתוצאה מכשל בצנרת. גם כאשר מדובר על נזילה מאחורי השיש במטבח שלכם או במקלחת שלכם, הרי שלא תמיד יהיה קל לזהות אותה ולכן, חשוב מאוד להכיר את כל הסימנים שיכולים להעיד על נזילה שכזאת, על מנת להעניק לה את המענה הטוב ביותר, כמה שיותר מהר.

המדריך הגדול לבחירת שיש

בחירת שיש מצריכה הבאה בחשבון של לא מעט גורמים – כאשר התחשבות בהם תבטיח בסופו של דבר בחירה בשיש הנכון והמתאים – הן מבחינת הסוג

בחירת וילון אלגנטי לפי השיש בסלון

אומרים שהקסם נמצא בפרטים הקטנים. כשמדובר על וילונות, זה לגמרי נכון! נעים מאוד, אנחנו סול וילונות לבית ואנו מזמינים אתכם לאפשר לנו, להתאים את הווילון

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!