אבן חלילה – האחות של אבן חברון

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

בדומה לאבן חברון, גם אבן חלילה נחצבת בישראל באזור הרי חברון, יותר בצד הדרומי שלהם. אבן החלילה משמשת בעיקר כאבן טבעית לריצוף חוץ, מהסיבה הפשוטה שהיא מתאפיינת בכושר ספיגה גבוה ועל כן נוטה לספוח אליה מים. בחללים סגורים יכולה תכונה זו להפוך את האבן למלכודת מים, לחות ועובש. אפשרות אחרת היא איטום של האבן והפיכתה למעין אבן שיש חלקה שבה ניתן לעשות שימוש גם לריצוף פנים, וזאת במידה ולוקחים בחשבון את צרכי התחזוקה של האבן והאיטום לאורך זמן.

אבן חלילה – תעודת זהות

אבן חלילה היא אבן גיר טבעית הנחצבת בישראל בחלק הדרומי של הרי חברון. לחלילה נהוג לקרוא גם שיש חלילה אם כי חשוב להבין שלא מדובר באבן שיש על פי התקנים הבינלאומיים בהם צריכה לעמוד כל אבן שיש על מנת להיקרא ככזאת. האבן מגיעה במראה כללי אחיד עם גידים ועורקים שנטמעים היטב בגוון הכללי ובגוונים בהירים הכוללים בדרך כלל את גווני הלבן, שמנת, צהוב, חום וחרדל. גוונים אלה מתאימים מאוד ליישומי חוץ ויכולים ליצור בקלות אווירה של טבע במרחב הביתי החיצוני.

מבחינת כושר ספיגה, מדובר באבן גיר בעלת כושר ספיגה גבוה. המשמעות היא שאבן חלילה היא אבן שסופחת אליה מים בקלות רבה מאוד, ולכן אינה מתאימה לפתרונות ריצוף בחללים פנימיים. יישום של האבן בתצורתה הטבעית והראשונית בחללים פנימיים תגרום לכך שהרצפה תהפוך למלכודת לחות, תייצר לחות גבוהה בחלל הבית ולעיתים אף תגרום לריח קבוע של עובש וטחב. לעומת זאת, במרחבים חיצוניים דווקא תכונה זו של ספיחת מים הופכת את אבן חלילה לאבן מאוד אטרקטיבית לריצוף, שכן היא סופחת אליה את המים, מונעת החלקה ולא דורשת מנגנון ניקוז בתקופת הגשמים.

אבן החלילה מתאימה מאוד לעיצוב בסגנון כפרי פרובאנס וכן לעיצובים שונים בסגנון המודרני. בהתאמה נכונה של האבן למרחב, ניתן להיעזר בה ליצירת מראה אלגנטי ואריסטוקרטי, מה שהופך אותה לאבן מאוד אטרקטיבית, במיוחד לאור מחירה הנמוך יחסית.

בחירת אבן חלילה לעיצוב הבית

כאשר אתם ניגשים למשימה של בחירת אבן לעיצוב הבית ובכלל זה לחיפוי חוץ, חיפוי פנים, ריצוף חוץ, ריצוף פנים, אדני חלונות, ריצוף מדרגות, מאחזי מעקות וכן הלאה, חשוב מאוד שתדעו בדיוק מהן התכונות של האבן אותה אתם בוחרים, מעבר לאיך שהיא נראית. ישנן אבנים רבות שיכולות להתאים לכם מאוד מבחינת המראה שלהן ומבחינת האופן בו הן יכולות להשתלב עם העיצוב הכולל, אך אינן מתאימות בעליל ליישום שאליו אתם מייעדים אותן.

אבן חלילה למשל, היא אבן שיכולה לעשות פלאים במרחבי החוץ של הבית שלכם, אך השימוש בה הופך למסוכן ומורכב יותר במרחבי פנים. יחד עם זאת, אם אתם ממש מתחברים למרקם של החלילה ואם אתם גם מאוד אוהבים את מאזן המחיר מול איכות שלה, תוכלו לבחור באבני חלילה שעליהן יושם סילר אשר הופך אותן למעין אבני שיש חלקות שניתן ליישם גם במרחבי פנים. במקרה כזה, עליכם לקחת בחשבון את מקדם השחיקה הנמוך של האבן ואת העובדה שמעת לעת תצטרכו לבצע עבודות איטום ותחזוקה על מנת לשמור על האופי הדקורטיבי ועל השלמות המבנית של האבנים במרחב הפנימי.

כל החלטה כזאת צריכה להתקבל לאחר חשיבה מעמיקה ובהתאם לעקרונות המקצועיים של עולם הריצוף והחיפוי. לשם כך יהיה עליכם להיעזר באיש מקצוע המבין בתחום זה ויכול להנחות ולהכווין אתכם לאבנים המתאימות ביותר למטרותיכם.

כמה עולה אבן חלילה?

המחיר של אבן חלילה יכול להשתנות מספק לספק כמובן, אבל גם מאבן לאבן. באותו גוש חלילה שנחצב מן הקרקע, ניתן להפיק כמות גדולה מאוד של אריחים כשכל אחד מהם יהיה בעל חוזק מבני שונה, בעל אחידות מרקמית שונה ובעל מרקם וגוונים שונים. המשמעות היא שכל אחד מן האריחים האלה ניתן לתמחור בצורה שונה בהתאם לשימושים שניתן עשות איתו ובהתאם לרמת הביקוש ממנה הוא ייהנה. על כן, כאשר אתם בוחרים אבן חלילה חשוב לבצע השוואת מחירים בין כמה וכמה ספקים, וכן לקבל הסבר על כל מחיר שאתם מקבלים ולהבין עד כמה המחיר נובע מסיווג האבן, ואיך סיווג זה יכול להשפיע על ההתאמה של האבן ליישום שאליו אתם מייעדים אותה.

מחירון שיש למטבח

חומר הגלםמאפייניםטווח מחירים למ"ר
מחיר לגרניטקיימים סוגים שונים של אבנים טבעיות, וגרניט היא אבן עמידה ביותר בפני חומצות ושריטות.790-900 ש"ח
מחיר אבן קיסרפיתוח מחומר טבעי וסינתטי, שמאפשר יצירת משטח עבודה קשיח דמוי שיש, בלי דוגמאות "ורידים".500-1,110 ש"ח
מחיר שיש אמיתיחומר איכותי במיוחד עם עיצוב יוקרתי שתואם את סוג האבן. נפוץ במיוחד למטרות ריצוף המטבח.1,900-4,900 ₪
מחיר לשיש רוזה200-250 ₪
מחיר לשיש קרמה250-340 ₪
מחיר לשיש סאן סבסטיאן140-170 ₪
מחיר לשיש ורונה300-350 ₪
מחיר ליחידת שיש למטבח6,200-8,900 ₪
מחיר למשטח עבודה3 מטרים280-1,000 ₪
מחיר לכיור שישכיור בודד140-840 ₪ לכל כיור
מחיר לכיור נוסף420-1,000 ₪
מחיר לשולחן אי משיש מוצק3 מטרים140-200 ₪
מחיר לאריחי שיש80-320 ₪
מחיר לריצוף שיש2,000-8,000 ש"ח
מחיר לבר ארוחת בוקר משיש25 מ"מ1,600-4,000 ₪
מחיר לשיש קררהדרגה ממוצעת, 3 ס"מ, עם קצה משופע12,200 ₪
מחיר שיש בדרגה אימפריאליתגודל 4 ס"מ עם קצה פרנץ' וגימור מלטף48,000 ש"ח
מחיר שיש למטבח קטן1,440-9,200 ₪
מחיר לוח שיש מאחורי התנור1,280-9,200 ₪
מחיר שיש למטבח גדול7,200-32,000 ש"ח
מחיר לביאנקו קררה160-240 ₪
מחיר לשיש ורמונט240-320 ₪
מחיר לסטטואריו של ביאנקו240-320 ש"ח
מחיר התקנה מקצועית של משטח שיששניים עד שלושה ימי עבודה960-2,500 ₪
אז מה היה לנו בכתבה:
צרו קשר ונחזור אליכם

החזון שלנו

לאורך שנות פעילותה, עמלה Model Home רבות לבניית קטלוג מוצרי השיש האולטימטיבי, בו תוכלו למצוא מגוון רחב של דגמים, צבעים ומרקמים על מנת לתת מענה מלא לכל צורך ולכל מטרה. אנשי המקצוע של החברה יושבים עם כל לקוח ומסייעים לו למצוא את הדגם המתאים לו ביותר בהתאם למסגרת התקציב שעומדת לרשותו, בהתאם להעדפות ולציפיות האישיות שלו ממוצרי השיש אותם הוא קונה ובהתאם לצרכי העיצוב והאווירה הדרושים לו.

 

-model home-

אולי יעניין אתכם גם...

שיפוץ כניסה לבניין – כל מה שאתה צריך לדעת

שיפוץ הכניסה לבניין חיוני ליצירת רושם ראשוני חיובי על המבקרים והתושבים. כניסה אטרקטיבית מוסיפה ערך לנכס ומשפרת את המשיכה האסתטית הכוללת. שימוש בשיש לצורך השיפוץ יכול להעלות את מראה הכניסה ולהפוך אותה לאלגנטית ומזמינה יותר.

כסאות בר

איך הפך המטבח למרכז המעוצב של הבית?

לכל בית יש את המקום המרכזי שכולם נמצאים בו ברוב שעות היום. פעם זה היה הסלון הביתי וכיום יותר משפחות מעדיפות את המטבח למטרה זו. מה הופך את המטבח למקום מרכזי שכיף לשהות בו? במאמר הבא נדבר על כל הטרנדים העיצוביים שהופכים את המטבח למקום הנעים ביותר בבית.

צלחות

5 כלי המטבח השימושיים ביותר

מי שאוהב לבשל יודע שאחד הדברים הכי חשובים במטבח פעיל הוא כלי העבודה. כאשר כלי העבודה נוחים, הבישול הופך ליותר פשוט ויותר נעים. במאמר הבא ריכזנו עבורכם את 5 כלי המטבח שאתם חייבים להכיר ואם אפשר לרכוש, אז החיים שלכם יהיו הרבה יותר קלים.

מדריך להרחבת מרפסות בבניין משותף בעזרת שיש

הרחבת מרפסות בבניין משותף יכולה להיות משימה מאתגרת, אך בעזרת החומרים והטכניקות הנכונות ניתן ליצור מרחב נוסף המשפר את המראה והתחושה הכללית של הנכס. אפשרות אחת שצברה פופולריות היא שימוש בשיש להרחבת מרפסות, הוספת נופך של אלגנטיות ותחכום לבניין.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!