אבן חלילה – האחות של אבן חברון

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753317

בדומה לאבן חברון, גם אבן חלילה נחצבת בישראל באזור הרי חברון, יותר בצד הדרומי שלהם. אבן החלילה משמשת בעיקר כאבן טבעית לריצוף חוץ, מהסיבה הפשוטה שהיא מתאפיינת בכושר ספיגה גבוה ועל כן נוטה לספוח אליה מים. בחללים סגורים יכולה תכונה זו להפוך את האבן למלכודת מים, לחות ועובש. אפשרות אחרת היא איטום של האבן והפיכתה למעין אבן שיש חלקה שבה ניתן לעשות שימוש גם לריצוף פנים, וזאת במידה ולוקחים בחשבון את צרכי התחזוקה של האבן והאיטום לאורך זמן.

אבן חלילה – תעודת זהות

אבן חלילה היא אבן גיר טבעית הנחצבת בישראל בחלק הדרומי של הרי חברון. לחלילה נהוג לקרוא גם שיש חלילה אם כי חשוב להבין שלא מדובר באבן שיש על פי התקנים הבינלאומיים בהם צריכה לעמוד כל אבן שיש על מנת להיקרא ככזאת. האבן מגיעה במראה כללי אחיד עם גידים ועורקים שנטמעים היטב בגוון הכללי ובגוונים בהירים הכוללים בדרך כלל את גווני הלבן, שמנת, צהוב, חום וחרדל. גוונים אלה מתאימים מאוד ליישומי חוץ ויכולים ליצור בקלות אווירה של טבע במרחב הביתי החיצוני.

מבחינת כושר ספיגה, מדובר באבן גיר בעלת כושר ספיגה גבוה. המשמעות היא שאבן חלילה היא אבן שסופחת אליה מים בקלות רבה מאוד, ולכן אינה מתאימה לפתרונות ריצוף בחללים פנימיים. יישום של האבן בתצורתה הטבעית והראשונית בחללים פנימיים תגרום לכך שהרצפה תהפוך למלכודת לחות, תייצר לחות גבוהה בחלל הבית ולעיתים אף תגרום לריח קבוע של עובש וטחב. לעומת זאת, במרחבים חיצוניים דווקא תכונה זו של ספיחת מים הופכת את אבן חלילה לאבן מאוד אטרקטיבית לריצוף, שכן היא סופחת אליה את המים, מונעת החלקה ולא דורשת מנגנון ניקוז בתקופת הגשמים.

אבן החלילה מתאימה מאוד לעיצוב בסגנון כפרי פרובאנס וכן לעיצובים שונים בסגנון המודרני. בהתאמה נכונה של האבן למרחב, ניתן להיעזר בה ליצירת מראה אלגנטי ואריסטוקרטי, מה שהופך אותה לאבן מאוד אטרקטיבית, במיוחד לאור מחירה הנמוך יחסית.

בחירת אבן חלילה לעיצוב הבית

כאשר אתם ניגשים למשימה של בחירת אבן לעיצוב הבית ובכלל זה לחיפוי חוץ, חיפוי פנים, ריצוף חוץ, ריצוף פנים, אדני חלונות, ריצוף מדרגות, מאחזי מעקות וכן הלאה, חשוב מאוד שתדעו בדיוק מהן התכונות של האבן אותה אתם בוחרים, מעבר לאיך שהיא נראית. ישנן אבנים רבות שיכולות להתאים לכם מאוד מבחינת המראה שלהן ומבחינת האופן בו הן יכולות להשתלב עם העיצוב הכולל, אך אינן מתאימות בעליל ליישום שאליו אתם מייעדים אותן.

אבן חלילה למשל, היא אבן שיכולה לעשות פלאים במרחבי החוץ של הבית שלכם, אך השימוש בה הופך למסוכן ומורכב יותר במרחבי פנים. יחד עם זאת, אם אתם ממש מתחברים למרקם של החלילה ואם אתם גם מאוד אוהבים את מאזן המחיר מול איכות שלה, תוכלו לבחור באבני חלילה שעליהן יושם סילר אשר הופך אותן למעין אבני שיש חלקות שניתן ליישם גם במרחבי פנים. במקרה כזה, עליכם לקחת בחשבון את מקדם השחיקה הנמוך של האבן ואת העובדה שמעת לעת תצטרכו לבצע עבודות איטום ותחזוקה על מנת לשמור על האופי הדקורטיבי ועל השלמות המבנית של האבנים במרחב הפנימי.

כל החלטה כזאת צריכה להתקבל לאחר חשיבה מעמיקה ובהתאם לעקרונות המקצועיים של עולם הריצוף והחיפוי. לשם כך יהיה עליכם להיעזר באיש מקצוע המבין בתחום זה ויכול להנחות ולהכווין אתכם לאבנים המתאימות ביותר למטרותיכם.

כמה עולה אבן חלילה?

המחיר של אבן חלילה יכול להשתנות מספק לספק כמובן, אבל גם מאבן לאבן. באותו גוש חלילה שנחצב מן הקרקע, ניתן להפיק כמות גדולה מאוד של אריחים כשכל אחד מהם יהיה בעל חוזק מבני שונה, בעל אחידות מרקמית שונה ובעל מרקם וגוונים שונים. המשמעות היא שכל אחד מן האריחים האלה ניתן לתמחור בצורה שונה בהתאם לשימושים שניתן עשות איתו ובהתאם לרמת הביקוש ממנה הוא ייהנה. על כן, כאשר אתם בוחרים אבן חלילה חשוב לבצע השוואת מחירים בין כמה וכמה ספקים, וכן לקבל הסבר על כל מחיר שאתם מקבלים ולהבין עד כמה המחיר נובע מסיווג האבן, ואיך סיווג זה יכול להשפיע על ההתאמה של האבן ליישום שאליו אתם מייעדים אותה.

 

 

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753317

צרו קשר ונחזור אליכם

החזון שלנו

לאורך שנות פעילותה, עמלה Model Home רבות לבניית קטלוג מוצרי השיש האולטימטיבי, בו תוכלו למצוא מגוון רחב של דגמים, צבעים ומרקמים על מנת לתת מענה מלא לכל צורך ולכל מטרה. אנשי המקצוע של החברה יושבים עם כל לקוח ומסייעים לו למצוא את הדגם המתאים לו ביותר בהתאם למסגרת התקציב שעומדת לרשותו, בהתאם להעדפות ולציפיות האישיות שלו ממוצרי השיש אותם הוא קונה ובהתאם לצרכי העיצוב והאווירה הדרושים לו.

 

-model home-

אולי יעניין אתכם גם...

שירותי ניקיון למשרדים וחברות

במקרה שאתה הבעלים של אחת חברה או חברות או בעלים של משרדים מסחריים, אתה בוודאי רוצה לטפח ולתחזק מקום עבודה נקי, מאיר ויפה. בתוצאה מזאת,

עוד כתבות שעשויות לעניין אתכם

שירותי ניקיון למשרדים וחברות

במקרה שאתה הבעלים של אחת חברה או חברות או בעלים של משרדים מסחריים, אתה בוודאי רוצה לטפח ולתחזק מקום עבודה נקי, מאיר ויפה. בתוצאה מזאת,

התקשרו עכשיו