אבן מצפה – האבן המושלמת עבורכם

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

אם אתם מחפשים אבן לריצוף שבילי גישה, רחבות חוץ או מדרגות חוץ, אבן מצפה יכולה להיות האבן המושלמת עבורכם, במיוחד אם חשוב לכם המראה הטבעי והפראי אך אתם מעדיפים משהו שהוא קצת שונה מאבן הגרניט הבסיסית. מהי המצפה? מהיכן היא מגיעה אלינו ומה חשוב לבחון לפני שאתם מזמינים את האבן שלכם?

אבן מצפה – מהיכן היא מגיעה אלינו?

אבן מצפה היא אבן שמקורה בשני אזורים בישראל ועל כן גם מגיעה בשני דגמי בסיס שונים. המצפה הצהובה היא אבן שאותה חוצבים באזור מכתש רמון ומשם גם קיבלה האבן את שמה (מצפה רמון). המדובר באבן בעלת מרקם טבעי ופראי בגוון צהבהב, לעיתים עם כתמים מינרליים לבנים. זמינותה של אבן זו באזור מכתש רמון הולכת ויורדת ולכן גם הולכת האבן והופכת ליותר ויותר יקרה ופחות זמינה בזמני אספקה קצרים. מן הצד השני, ישנו הדגם הנוסף של אבן מצפה, הדגם שאותו חוצבים באזור הרי ירושלים והוא מגיע דווקא בגווני אפור עם אותו מראה טבעי ופראי. אבן המצפה האפורה דווקא אינה סובלת מירידה בזמינותה בטבע ולכן נחשבת גם לזולה יותר וקלה יותר להזמנה, אך אין בכך כדי להבין שהאבן היא פחות איכותית.

אבן מצפה

האם נכונה לכם אבן מצפה?

כפי שניתן להעריך, אבן מצפה היא אבן שמתאימה לכל יישום שבו אנו רוצים ליצור אפקט של טבע, של ראשוניות ושל מרחב כפרי. זה יכול להתאים לשביל הגישה לבית, לרחבה ציבורית או למרפסת החצר. אבן זו יכולה להתאים גם לריצוף וחיפוי מדרגות וגם לחיפוי קירות חוץ. יחד עם זאת, רבים בוחרים באבן מצפה גם לחיפוי קירות פנים ואפילו כמשטח עבודה לחדר המטבח. ייחודיותה של האבן היא בנופך הטבעי שהיא מביאה אל החלל בו היא מותקנת ורבים נמשכים מאוד לאפקט זה כאשר מדובר במרחבי חוץ אך לא פחות מכך גם כאשר מדובר במרחבים פנימיים בתוך הבית.

אחרי שאמרנו את זה, ישנן אבנים נוספות שמציעות טקסטורות טבעיות דומות ותכונות מבניות דומות כמו למשל אבן סאני המגיעה אלינו ממצרים. אבן זו תהיה זולה יותר מהדגם הצהוב של אבן מצפה וייתכן שתתאים לכם יותר גם מבחינת זמני אספקה וגם מבחינת תקציב. יחד עם זאת, ישנן המון אבנים שעשויות להיראות דומות לאבן מצפה אך הן אינן מצפה ואינן דומות למצפה מבחינת התכונות הפיזיות שלהן. על כן, אם אתם מקבלים הצעות זולות מאוד ביחס למחירי השוק, אתם בהחלט רוצים לבדוק מה עומד מאחורי הצעות אלה לפני שאתם רצים לקבל אותן.

שימושים של אבן מצפה

כאמור, אבן מצפה היא אבן טבעית בעלת מראה טבעי ופראי. במובנים רבים מאפשרת אבן המצפה להעניק למבנה החדש ביותר מעין נוף היסטורי. אבן המצפה היא למעשה אבן שניכרים עליה סימני הזמן וכאשר מביאים את אותה אבן ומחפים איתה מבנה חדש שלם, ניתן בקלות לחשוב שמדובר במבנה היסטורי שסימני הזמן ניכרים עכשיו עליו. גם אם זה לא נשמע הגיוני לכולם, המדובר באפקט מאוד מבוקש ולמעשה אנשים רבים היו שמחים לממש את היכולת לבנות בית חדש לחלוטין על פי הסטנדרטים המודרניים ביותר, אבל עם הנופך ההיסטורי שאפשר למצוא אך ורק באזורים עתיקים. יש משהו במראה היסטורי שמעניק לנו תחושה של משמעות, של מעמד ושל ערך ואבן המצפה היא אבן שיכולה לספק לנו את התחושה הזאת גם כאשר מדובר במבנים חדשים לחלוטין.

כאמור, את אבן המצפה אפשר ליישם לא רק לשבילי גישה, רחבות חוץ או חיפוי קירות חוץ אלא גם לריצוף פנים וחיפוי פנים. במקרים אלה יהיה צורך להעביר את האבן תהליכי עיבוד נוספים על מנת להבטיח את רמת האיטום שלה ואולי גם להפוך אותה לחלקה ואחידה יותר, אך עדיין ניתן ליהנות מהמראה הטבעי והפראי שלה. אם אתם מעוניינים להעניק לביתכם את המראה הטבעי וההיסטורי ומחפשים את הדרך הטובה ביותר לעשות זאת, אבן מצפה יכולה להיות הפתרון המתאים ביותר עבורכם ואיש המקצוע המתאים יוכל לסייע לכם להגיע לדגם הנכון ולבצע התאמות נדרשות בכל הקשור לעיבוד, ליטוש וגימור האבן על מנת להתאים אותה למרחבי חוץ או פנים ועל מנת להתאים אותה למרחב העיצוב הכולל.

מחירון שיש למטבח

חומר הגלםמאפייניםטווח מחירים למ"ר
מחיר לגרניטקיימים סוגים שונים של אבנים טבעיות, וגרניט היא אבן עמידה ביותר בפני חומצות ושריטות.790-900 ש"ח
מחיר אבן קיסרפיתוח מחומר טבעי וסינתטי, שמאפשר יצירת משטח עבודה קשיח דמוי שיש, בלי דוגמאות "ורידים".500-1,110 ש"ח
מחיר שיש אמיתיחומר איכותי במיוחד עם עיצוב יוקרתי שתואם את סוג האבן. נפוץ במיוחד למטרות ריצוף המטבח.1,900-4,900 ₪
מחיר לשיש רוזה200-250 ₪
מחיר לשיש קרמה250-340 ₪
מחיר לשיש סאן סבסטיאן140-170 ₪
מחיר לשיש ורונה300-350 ₪
מחיר ליחידת שיש למטבח6,200-8,900 ₪
מחיר למשטח עבודה3 מטרים280-1,000 ₪
מחיר לכיור שישכיור בודד140-840 ₪ לכל כיור
מחיר לכיור נוסף420-1,000 ₪
מחיר לשולחן אי משיש מוצק3 מטרים140-200 ₪
מחיר לאריחי שיש80-320 ₪
מחיר לריצוף שיש2,000-8,000 ש"ח
מחיר לבר ארוחת בוקר משיש25 מ"מ1,600-4,000 ₪
מחיר לשיש קררהדרגה ממוצעת, 3 ס"מ, עם קצה משופע12,200 ₪
מחיר שיש בדרגה אימפריאליתגודל 4 ס"מ עם קצה פרנץ' וגימור מלטף48,000 ש"ח
מחיר שיש למטבח קטן1,440-9,200 ₪
מחיר לוח שיש מאחורי התנור1,280-9,200 ₪
מחיר שיש למטבח גדול7,200-32,000 ש"ח
מחיר לביאנקו קררה160-240 ₪
מחיר לשיש ורמונט240-320 ₪
מחיר לסטטואריו של ביאנקו240-320 ש"ח
מחיר התקנה מקצועית של משטח שיששניים עד שלושה ימי עבודה960-2,500 ₪
אז מה היה לנו בכתבה:
צרו קשר ונחזור אליכם

החזון שלנו

לאורך שנות פעילותה, עמלה Model Home רבות לבניית קטלוג מוצרי השיש האולטימטיבי, בו תוכלו למצוא מגוון רחב של דגמים, צבעים ומרקמים על מנת לתת מענה מלא לכל צורך ולכל מטרה. אנשי המקצוע של החברה יושבים עם כל לקוח ומסייעים לו למצוא את הדגם המתאים לו ביותר בהתאם למסגרת התקציב שעומדת לרשותו, בהתאם להעדפות ולציפיות האישיות שלו ממוצרי השיש אותם הוא קונה ובהתאם לצרכי העיצוב והאווירה הדרושים לו.

 

-model home-

אולי יעניין אתכם גם...
אבן חברון מחיר

מחירם של אבני החברון בכל סוגיהם

אבן חברון או כפי שנהוג לקרוא לה, שיש חברון, היא אחת מהאבנים הנפוצות ביותר בישראל ומשמשת למגוון רחב של יישומים לרבות חיפוי פנים, ריצוף פנים,

ריצוף אבן טבעית מחיר

ריצוף אבן טבעית מחיר

בתהליך קבלת ההחלטות האם לבצע ריצוף אריחי שיש או גרניט פורצלן, או לחילופין ריצוף אבן טבעית מחיר הוא בהחלט שיקול שיש לקחת בחשבון, אבל עוד

אבן טבעית

אבן טבעית – הבסיס להכל

אבן טבעית הוא כינוי למגוון סוגים של אבנים בעלות מראה טבעי ואותנטי המשקף בתוכו את הטבע בצורה יפה וממצה. אבן טבעית הוא כינוי גם לאבן שהעיבוד שלה הוא

אבן ביר זית

מהי אבן ביר זית?

מהי אבן ביר זית? האם היא נקראת כך משום שהיא מגיעה מאזור העיר ביר זית בשומרון? מה מיוחד באבן ולאילו שימושים היא מיועדת? אם הציעו

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!