אבן מצפה – האבן המושלמת עבורכם

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753317

אם אתם מחפשים אבן לריצוף שבילי גישה, רחבות חוץ או מדרגות חוץ, אבן מצפה יכולה להיות האבן המושלמת עבורכם, במיוחד אם חשוב לכם המראה הטבעי והפראי אך אתם מעדיפים משהו שהוא קצת שונה מאבן הגרניט הבסיסית. מהי המצפה? מהיכן היא מגיעה אלינו ומה חשוב לבחון לפני שאתם מזמינים את האבן שלכם?

אבן מצפה – מהיכן היא מגיעה אלינו?

אבן מצפה היא אבן שמקורה בשני אזורים בישראל ועל כן גם מגיעה בשני דגמי בסיס שונים. המצפה הצהובה היא אבן שאותה חוצבים באזור מכתש רמון ומשם גם קיבלה האבן את שמה (מצפה רמון). המדובר באבן בעלת מרקם טבעי ופראי בגוון צהבהב, לעיתים עם כתמים מינרליים לבנים. זמינותה של אבן זו באזור מכתש רמון הולכת ויורדת ולכן גם הולכת האבן והופכת ליותר ויותר יקרה ופחות זמינה בזמני אספקה קצרים. מן הצד השני, ישנו הדגם הנוסף של אבן מצפה, הדגם שאותו חוצבים באזור הרי ירושלים והוא מגיע דווקא בגווני אפור עם אותו מראה טבעי ופראי. אבן המצפה האפורה דווקא אינה סובלת מירידה בזמינותה בטבע ולכן נחשבת גם לזולה יותר וקלה יותר להזמנה, אך אין בכך כדי להבין שהאבן היא פחות איכותית.

אבן מצפה

האם נכונה לכם אבן מצפה?

כפי שניתן להעריך, אבן מצפה היא אבן שמתאימה לכל יישום שבו אנו רוצים ליצור אפקט של טבע, של ראשוניות ושל מרחב כפרי. זה יכול להתאים לשביל הגישה לבית, לרחבה ציבורית או למרפסת החצר. אבן זו יכולה להתאים גם לריצוף וחיפוי מדרגות וגם לחיפוי קירות חוץ. יחד עם זאת, רבים בוחרים באבן מצפה גם לחיפוי קירות פנים ואפילו כמשטח עבודה לחדר המטבח. ייחודיותה של האבן היא בנופך הטבעי שהיא מביאה אל החלל בו היא מותקנת ורבים נמשכים מאוד לאפקט זה כאשר מדובר במרחבי חוץ אך לא פחות מכך גם כאשר מדובר במרחבים פנימיים בתוך הבית.

אחרי שאמרנו את זה, ישנן אבנים נוספות שמציעות טקסטורות טבעיות דומות ותכונות מבניות דומות כמו למשל אבן סאני המגיעה אלינו ממצרים. אבן זו תהיה זולה יותר מהדגם הצהוב של אבן מצפה וייתכן שתתאים לכם יותר גם מבחינת זמני אספקה וגם מבחינת תקציב. יחד עם זאת, ישנן המון אבנים שעשויות להיראות דומות לאבן מצפה אך הן אינן מצפה ואינן דומות למצפה מבחינת התכונות הפיזיות שלהן. על כן, אם אתם מקבלים הצעות זולות מאוד ביחס למחירי השוק, אתם בהחלט רוצים לבדוק מה עומד מאחורי הצעות אלה לפני שאתם רצים לקבל אותן.

שימושים של אבן מצפה

כאמור, אבן מצפה היא אבן טבעית בעלת מראה טבעי ופראי. במובנים רבים מאפשרת אבן המצפה להעניק למבנה החדש ביותר מעין נוף היסטורי. אבן המצפה היא למעשה אבן שניכרים עליה סימני הזמן וכאשר מביאים את אותה אבן ומחפים איתה מבנה חדש שלם, ניתן בקלות לחשוב שמדובר במבנה היסטורי שסימני הזמן ניכרים עכשיו עליו. גם אם זה לא נשמע הגיוני לכולם, המדובר באפקט מאוד מבוקש ולמעשה אנשים רבים היו שמחים לממש את היכולת לבנות בית חדש לחלוטין על פי הסטנדרטים המודרניים ביותר, אבל עם הנופך ההיסטורי שאפשר למצוא אך ורק באזורים עתיקים. יש משהו במראה היסטורי שמעניק לנו תחושה של משמעות, של מעמד ושל ערך ואבן המצפה היא אבן שיכולה לספק לנו את התחושה הזאת גם כאשר מדובר במבנים חדשים לחלוטין.

כאמור, את אבן המצפה אפשר ליישם לא רק לשבילי גישה, רחבות חוץ או חיפוי קירות חוץ אלא גם לריצוף פנים וחיפוי פנים. במקרים אלה יהיה צורך להעביר את האבן תהליכי עיבוד נוספים על מנת להבטיח את רמת האיטום שלה ואולי גם להפוך אותה לחלקה ואחידה יותר, אך עדיין ניתן ליהנות מהמראה הטבעי והפראי שלה. אם אתם מעוניינים להעניק לביתכם את המראה הטבעי וההיסטורי ומחפשים את הדרך הטובה ביותר לעשות זאת, אבן מצפה יכולה להיות הפתרון המתאים ביותר עבורכם ואיש המקצוע המתאים יוכל לסייע לכם להגיע לדגם הנכון ולבצע התאמות נדרשות בכל הקשור לעיבוד, ליטוש וגימור האבן על מנת להתאים אותה למרחבי חוץ או פנים ועל מנת להתאים אותה למרחב העיצוב הכולל.

אז מה היה לנו בכתבה:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
073-3753317

צרו קשר ונחזור אליכם

החזון שלנו

לאורך שנות פעילותה, עמלה Model Home רבות לבניית קטלוג מוצרי השיש האולטימטיבי, בו תוכלו למצוא מגוון רחב של דגמים, צבעים ומרקמים על מנת לתת מענה מלא לכל צורך ולכל מטרה. אנשי המקצוע של החברה יושבים עם כל לקוח ומסייעים לו למצוא את הדגם המתאים לו ביותר בהתאם למסגרת התקציב שעומדת לרשותו, בהתאם להעדפות ולציפיות האישיות שלו ממוצרי השיש אותם הוא קונה ובהתאם לצרכי העיצוב והאווירה הדרושים לו.

 

-model home-

אולי יעניין אתכם גם...

שירותי ניקיון למשרדים וחברות

במקרה שאתה הבעלים של אחת חברה או חברות או בעלים של משרדים מסחריים, אתה בוודאי רוצה לטפח ולתחזק מקום עבודה נקי, מאיר ויפה. בתוצאה מזאת,

עוד כתבות שעשויות לעניין אתכם

שירותי ניקיון למשרדים וחברות

במקרה שאתה הבעלים של אחת חברה או חברות או בעלים של משרדים מסחריים, אתה בוודאי רוצה לטפח ולתחזק מקום עבודה נקי, מאיר ויפה. בתוצאה מזאת,

התקשרו עכשיו