חיפוי שיש למטבח – התשובות לכל השאלות

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

חיפוי שיש למטבח – התשובות לכל השאלות

בימינו, בעולם טכנולוגי בו כל יום צץ סטארט – אפ חדש, או המצאה יצירתית שתשפר את חיינו, גם עיצוב הבית הולך קדימה, והפתרונות משנים עברו משתדרגים מיום ליום. כאשר נעצב מטבח, מלבד יופי ונעימות, נרצה גם לעצב מטבח העשוי חומרים פרקטיים ועמידים, שיקלו על החיים שלנו במטבח. חיפוי קיר המטבח בעזרת חומרי השיש החדשניים ביותר נהיה דבר נפוץ, שמשפר את מראה המטבח, ומקל על עניין הניקיון. יצרנו עבורכם את המדריך הבא, שיענה על כל השאלות שלכם בנושא חיפוי שיש למטבח.

חיפוי שיש למטבח

מה זה בכלל חיפוי קיר?

לפני שנצלול פנימה, ראשית יש להבין מה הוא בכלל חיפוי קיר. חיפוי קיר הוא בעצם חומר אשר מוצמד לקיר ומכסה אותו. כך אפשר לשמור על שלמות הקיר ולשפר את נראות המטבח, המקלחת, או אפילו קירות החוץ. בחיפוי שיש לקיר, נוכל להיתקל במגוון מקומות, אפילו בסלון לצורך עיצובי בלבד. 

 

למה צריך חיפוי קיר?

אז למה שבעצם נרצה לחפות ולכסות את קירות הבית? במיוחד כאשר מדובר במטבח, נרצה לחפות את השטח שבין משטח העבודה, לבין הארונות. השטח הזה עלול להתלכלך ולצבור לחות, רטיבות, וכתמים. הסיבה שנרצה לכסות את הקיר, היא בכדי לשמור עליו נקי, ולהימנע מהצטברות של חיידקים או ריח לא נעים. סיבה נוספת שגורמת לאנשים רבים לחפות את הקיר, מלבד פרקטיות, היא נראות. חיפוי הקירות משדרג את המטבח ויוצר מראה חדשני ונעים לעין. 

למה דווקא מחומר השיש?

אחרי שהשתכנעתם, והחלטתם גם אתם לחפות את קיר המטבח בחיפוי, השאלה המתבקשת היא, למה דווקא שיש ולא חומרים אחרים? אז הסיבה הראשונה שבגללה כדאי לכם לבחור חיפוי שיש למטבח, היא הניקיון. חומר השיש מאפשר ניקיון פשוט ולא מסובך, והתחזוקה שלו לא דורשת הרבה מלבד חומר ניקוי, ומטלית. סיבה נוספת המקנה לחומר השיש יתרון כאשר מדובר על חיפוי לקיר המטבח, היא עמידות השיש לחום. הקיר שוהה באזור חם של כיריים ובישול, ועליו להיות עמיד לחום גבוה במיוחד, כך שלא יוכל להיסדק או חלילה להתפוצץ כאשר הטמפרטורות יעלו. יתרון נוסף של השיש, הוא היכולת האפסית שלו לספוג לחות. כך המטבח יישמר אזור סטרילי ובקיר לא תיווצר רטיבות או הצטברות של חיידקים וכתמים.

 

חיפוי קיר מאבן שיש טבעית

האופציה הקלאסית, היא שימוש באבן שיש אמתית וטבעית. לאבן השיש הטבעית התקנה מעט יותר מסובכת שיכולה לייקר במקצת את הצעת המחיר, אך העמידות של החומר מובטחת, ולשיש תכונות מיוחדות שמתאימות בדיוק לתפקיד חיפוי קיר המטבח. אם תבחרו באופציה של חיפוי שיש למטבח מאבן טבעית, תוכלו להבטיח עמידות לאורך שנים, וכמובן מראה נוצץ ועדין, המשדר יוקרה ועדינות כאחד, שאין לו תחליף. 

 

חיפוי קיר דמוי שיש

אם אתם מחפשים להוזיל עלויות, אך עדיין לא רוצים להתפשר על מראה יוקרתי, ועל משטח כיסוי פרקטי אשר יעשה את העבודה, חיפוי דמוי שיש יכול להיות הפתרון המושלם בשבילכם. חיפוי דמוי שיש הוא בעצם משטח, הנועד לכסות גם כן את קירות המטבח. המשטח הינו מלאכותי ודומה לשיש במראה ובתכונות שלו, אך הוא לא עשוי אבן שיש אמתית. חומר דמוי שיש יעלה בין 700 ל-850 שקלים בעבור מטר רבוע, אך ייתן בכל זאת מענה מלא בכל הקשור לניקיון נוח, ספיגה מועטה, ועמידות גבוהה בפני חום וסדקים. 

חיפוי שיש למטבח חוץ

משפחות רבות, בוחרות לבנות מטבח חוץ, בגינה הפרטית או במרפסת. המטבח מאפשר אירוח של משפחה וחברים, וכאשר מזמינים ל"על האש" או ארוחה, מטבח בחוץ מקל על כל העניין וחוסך הליכות מיותרות בתוך הבית. גם קירות של מטבח חוץ, מומלץ לחפות, ופה השיקול המרכזי יהיה עמידות. השיש אשר ישהה בחוץ חשוף לשמש, גשם, רוחות חזקות, וברד, וקיים צורך אמתי לבחור בשיש עמיד שלא יספוג אליו חומרים כמו לכלוך, אבק ורטיבות. שיש חברון הוא אחת מהאופציות הידועות, אך לחיפוי שיש למטבח חוץ תוכלו לבחור גם בשיש דקטון או שיש אבן קיסר.

 

חיפוי שיש גרניט למטבח

שיש גרניט הינו שיש טבעי המגיע היישר מבטן האדמה. השיש נחשב לעמיד במיוחד ועלותו נעה בין 100 שקלים ועד 1600 שקלים בעבור מטר רבוע של חיפוי למטבח.

 

חיפוי שיש לקיר מטבח – טווח המחירים הנהוג בשוק

בדרך כלל, המחיר שתקבלו בעבור חיפוי שיש למטבח יכלול את המדידות הנדרשות, לוחות השיש, אחריות, התקנה של השיש, ועיבוד וחיתוך הלוחות כולל ההובלה שלהם. טווח המחירים של חיפוי שיש למטבח סטנדרטי ינוע בין 750 שקלים ועד 5000 שקלים. כמובן שסוג השיש משפיע על מחיר ההצעה. חומר דמוי שיש יעלה לכם בין 750 ועד 1000 שקלים למטר רבוע של חיפוי. מטר רבוע של חיפוי שיש אמתי יעלה בין 1200 ועד 1300 שקלים. 

 

הגורמים אשר ישפיעו על מחיר של חיפוי שיש למטבח

ישנו מספר רב של גורמים, אשר ישפיעו על מחיר של חיפוי שיש למטבח. הגורם הראשון הוא – האם מדובר בחיפוי שיש אמתי או סינטטי? מחיר של חיפוי דמוי שיש יהיה זול משמעותית ממחיר של חיפוי שיש אמתי. גורם נוסף אשר משפיע על מחיר החיפוי הוא סוג השיש. שיש דקטון, יהיה יקר יותר מאשר שיש גרניט. כמובן שכל דגם הוא בעל איכות ומחיר שונה. עוד על זאת, עובי וגימור השיש ישפיעו גם הם על המחיר, וכמובן שגודל המטבח הוא זה שישפיע הכי הרבה על מחיר השיש. ככל שתשקיעו בבחירה של שיש איכותי יותר, כך ההוצאות העתידיות שלכם על נזקים או תקלות יקטנו משמעותית.

 

הצעת מחיר לדוגמה

לפניכם הצעת מחיר לדוגמה של חיפוי שיש למטבח.
סוג השיש – שיש אבן גרניט
דגם השיש – שיש גרניט שחור עם גידים לבנים
ההצעה כוללת – מדידה, הובלה, עיבוד, חיתוך, התקנה ואחריות
סכום סך הכול בעבור ההצעה – 1300 שקלים בעבור מטר רבוע. 

 

אחריות על חיפוי שיש למטבח

חשוב לוודא, כי כאשר אתם מתחילים בתהליך חיפוי שיש למטבח, הצעת המחיר כוללת אחריות. אם תמצאו שיש מספיק איכותי, הסיכוי שתפרעו את האחריות קטן יחסית. עם זאת, לא כדאי לקחת סיכונים כאשר מדובר בבטיחות של המשפחה שלנו, וכדאי מאוד לוודא שבחרתם חיפוי שיש שמגיע עם אחריות כלולה במקרה של שינוי צבע או סדקים פתאומיים. רוב תעודות האחריות מכסות שימוש יום יומי ולא מכסות נזקים שנגרמים ממכות חזקות. 

 

חיפוי שיש למקלחת – חיסכון בעלויות

למרות שעיקר המדריך, עוסק בחיפוי קיר שיש למטבח, כדאי לדעת, שגם לקירות המקלחת קיימת האופציה לבחור בחיפוי העשוי אבן שיש. בשל התכונות הייחודיות של השיש, והיכולת הפחותה שלו לספוג לחות וכתמים, השיש מהווה פתרון נהדר גם לכיסוי קירות המקלחת. כדאי לקחת זאת בחשבון כאשר תרכשו שיש הכולל התקנה. כך תוכלו לשלב יחד התקנה של חיפוי שיש למטבח וחיפוי שיש למקלחת, ולחסוך הגעה כפולה של המתקינים. הדבר יכול לחסוך לכם המון כסף, ובעיקר המון כאב ראש והתעסקות מיותרת. 

 

רק עם אנשי המקצוע 

חיפוי שיש, נמצא תחת חום רב, בסביבה לחה, בה יכול לקרות המון. ההמלצה שלנו, היא לא לנסות לחסוך בעלויות ההתקנה, ולוודא שאת רכישת השיש אתם עושים דרך ייבואן מורשה, ודרך מתקין מקצועי שמחזיק בתעודות ובתקנים הנדרשים. כך תוכלו להבטיח עבודה ברמה גבוהה, ולמנוע תקלות אשר עלולות לקרות בעתיד. לפעמים, עבודה "חאפרית" יכולה לעלות לכם ביוקר, ובמיוחד כאשר מדובר באזור נגיש לילדים, חשבו פעמיים וודאו כי כל נושא ההתקנה מבוצע בצורה הכי בטיחותית שיש.

 

לסיכום, חברת modelhome  – שיש, הינה חברה בעלת ניסיון רב של שנים בתחום, ונחשבת לאחת מספקיות השיש המובילות ביותר בישראל. אנחנו יבואנים רשמיים של שיש דקטון, ומחזיקים בסוגי שיש רבים כמו שיש גרניט, שיש קליה, שיש חברון, ועוד אין סוף סוגים ודגמים. אתם מוזמנים להתרשם בעצמכם ולהגיע אל אולמות התצוגה שלנו. תוכלו לחוש, לראות ולהרגיש מאות סוגי שיש, ולבחור את השיש שמתאים ביותר אל המטבח שלכם. אנשי המקצוע שלנו ישמחו להעניק לכם ליווי אישי לאורך כל התהליך. החל מבחירת השיש, בהתאם לטעם האישי שלכם ולמגבלות המחיר, ועד תהליך המדידה, ההתקנה, והשילוב עם שאר המטבח. בין אם מדובר בחיפוי שיש למטבח, שיש למשטח עבודה במטבח, שיש למטבח חוץ, או חיפוי שיש למדרגות, אנחנו יכולים להוות עבורכם את הכתובת המלאה, ולהיות שותפים מלאים במסע של עיצוב הדירה. 

מחירון שיש למטבח

חומר הגלםמאפייניםטווח מחירים למ"ר
מחיר לגרניטקיימים סוגים שונים של אבנים טבעיות, וגרניט היא אבן עמידה ביותר בפני חומצות ושריטות.790-900 ש"ח
מחיר אבן קיסרפיתוח מחומר טבעי וסינתטי, שמאפשר יצירת משטח עבודה קשיח דמוי שיש, בלי דוגמאות "ורידים".500-1,110 ש"ח
מחיר שיש אמיתיחומר איכותי במיוחד עם עיצוב יוקרתי שתואם את סוג האבן. נפוץ במיוחד למטרות ריצוף המטבח.1,900-4,900 ₪
מחיר לשיש רוזה200-250 ₪
מחיר לשיש קרמה250-340 ₪
מחיר לשיש סאן סבסטיאן140-170 ₪
מחיר לשיש ורונה300-350 ₪
מחיר ליחידת שיש למטבח6,200-8,900 ₪
מחיר למשטח עבודה3 מטרים280-1,000 ₪
מחיר לכיור שישכיור בודד140-840 ₪ לכל כיור
מחיר לכיור נוסף420-1,000 ₪
מחיר לשולחן אי משיש מוצק3 מטרים140-200 ₪
מחיר לאריחי שיש80-320 ₪
מחיר לריצוף שיש2,000-8,000 ש"ח
מחיר לבר ארוחת בוקר משיש25 מ"מ1,600-4,000 ₪
מחיר לשיש קררהדרגה ממוצעת, 3 ס"מ, עם קצה משופע12,200 ₪
מחיר שיש בדרגה אימפריאליתגודל 4 ס"מ עם קצה פרנץ' וגימור מלטף48,000 ש"ח
מחיר שיש למטבח קטן1,440-9,200 ₪
מחיר לוח שיש מאחורי התנור1,280-9,200 ₪
מחיר שיש למטבח גדול7,200-32,000 ש"ח
מחיר לביאנקו קררה160-240 ₪
מחיר לשיש ורמונט240-320 ₪
מחיר לסטטואריו של ביאנקו240-320 ש"ח
מחיר התקנה מקצועית של משטח שיששניים עד שלושה ימי עבודה960-2,500 ₪
אז מה היה לנו בכתבה:
צרו קשר ונחזור אליכם

החזון שלנו

לאורך שנות פעילותה, עמלה Model Home רבות לבניית קטלוג מוצרי השיש האולטימטיבי, בו תוכלו למצוא מגוון רחב של דגמים, צבעים ומרקמים על מנת לתת מענה מלא לכל צורך ולכל מטרה. אנשי המקצוע של החברה יושבים עם כל לקוח ומסייעים לו למצוא את הדגם המתאים לו ביותר בהתאם למסגרת התקציב שעומדת לרשותו, בהתאם להעדפות ולציפיות האישיות שלו ממוצרי השיש אותם הוא קונה ובהתאם לצרכי העיצוב והאווירה הדרושים לו.

 

-model home-

אולי יעניין אתכם גם...

הערכת שמאות המקרקעין במבנה חדש

שמאות מקרקעין היא תהליך של הערכת שווי של נכס. זה יכול להיעשות מכמה סיבות, כמו לקבוע אם הנכס שווה יותר ממה שהוא נמכר עבורו או

איך צובעים דירה? וכמה זה עולה?

צביעת דירה היא משימה גוזלת זמן ומייגעת. תהליך צביעת דירה כולל פעמים רבות משימות רבות כמו הדבקה, יסוד ושיוף עוד לפני תחילת הצביעה. צביעת דירה

יש הצפה בבית? הכירו ייבוש נזקי מים

נזקי מים הם אחת הבעיות הנפוצות ביותר איתם מתמודדים בעלי בתים. זה יכול לקרות בכל זמן ובכל מקום.תהליך הייבוש הוא תהליך המוציא מים מהבית או

טיפים למציאת עבודה בחו"ל אחרי הקורונה

טיפים למציאת עבודה בחו"ל אחרי הקורונה למגפת הקורונה הייתה השפעה משמעותית על שוק העבודה בישראל וברחבי העולם, אבל עדיין יש מספיק מקומות עבודה פנויים. יכול

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!