ריצוף אבן טבעית – האם כדאי לעשות זאת לבד?

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

אבן טבעית הוא מונח שמגלם בתוכו המון משמעות. מעבר למינוח המקצועי שמצביע על מספר סוגי אבנים כמו אבן גיר, אבן חול, אבן דולומטית וכולי, ישנו גם המרכיב של הטבע שאותו אנו רוצים להביא אל מרחב המחייה שלנו, גם ובעיקר כאשר אנו מבלים את רוב זמננו על גבי כבישי, מדרכות ושבילי אספלט מכל עבר. ריצוף אבן טבעית היא ללא ספק אחת מאפשרויות העיצוב היותר אטרקטיביות שיש היום, ולא לחינם היא גם זוכה לתאוצה רבה בקרב מעצבים רבים. יחד עם זאת, אבן טבעית מביאה איתה גם אתגרים ולכן חשוב להבין את התכונות המרכזיות שעל פיהן יש לבחור את האבן המתאימה לכל סוג של ריצוף.

מהי אבן טבעית?

אבן טבעית הוא מונח גג שכולל בתוכו סוגים שונים של אבנים כמו אבן גיר, אבן חול, אבן דולומיט או אבן שכבות. גם שיש חברון וגם אבן חלילה הנכרות באזור חברון הן אבן טבעית וגם הן נכללות בקטגוריה הרחבה של אבן טבעית. יחד עם זאת, השימוש במונח אבן טבעית בא לסמל שימוש באבן שמביאה איתה נופך של טבע אל המרחב הביתי. הרי גם אבני שיש הן אבנים טבעיות לחלוטין הנכרות גם הן מהטבע, אך שיש קררה למשל, עד כמה שהוא נחשב ליוקרתי ומציע מרקם יוצא דופן, אין בו שום דבר שיכול לסמל טבע או אדמה.

על כן, כאשר אנו עושים שימוש במונח אבן טבעית, הכוונה היא שימוש באבן שמביאה איתה מראה של טבע, קרי מראה מחוספס ומעט ראשוני, גוונים של לבן, שמנת, חום וצהוב ומראה שהוא אינו חלק ומלאכותי כמו זה שלו אנו מצפים בהזמנת אבן שיש. כאשר מדברים על ריצוף אבן טבעית, ישנה משמעות גם על סידור האבנים, רמת הסיתות שלהן והאופן בו אנחנו פורשים אותן על פני הקרקע על מנת לשמר את המראה הטבעי שלהן. מן הסתם, ניתן להשיג את המראה הטבעי גם כאשר מכניסים קצת סדר לתוך הריצוף ואין צורך בריצוף פראי על מנת שייראה טבעי. יחד עם זאת, הניואנסים הקטנים ביותר יכולים להשפיע מאוד על האופן בו אנו תופסים את הריצוף כריצוף טבעי מיוחד מחד או כריצוף מלאכותי זול ופשוט מאידך.

תכונות האבן בבחינת התאמתה לריצוף

בבחירת אבן לריצוף, ולמעשה לכל מטרה אחרת, חשוב לבחון את התכונות הספציפיות של האבן ואת מידת ההתאמה שלה למטרת הריצוף בכלל ולסוג הריצוף הספציפי בפרט. כך למשל, אבן טבעית שלא עבר עיבוד מיוחד עם סילר, תהיה בדרך כל לאבן בעלת כושר ספיגה גבוה מה שאומר שהאבן תספח אליה מים בקלות רבה מאוד. כאשר מדובר בריצוף חוץ הרי שמדובר ביתרון חשוב שכן יכולת הספיחה של האבן מונעת בעיות ניקוז ומונעת החלקה בתקופה של גשמים או כאשר הרצפה רטובה. לעומת זאת, במרחב פנימי עלולה תכונה זו להפוך את הרצפה למקור לחות בלתי נדלה שיהפוך את הבית לבית לח מאוד ואפילו יותיר בו ריח של עובש וטחב.

במידה ונרצה לבצע ריצוף אבן טבעית בתוך הבית, יהיה עלינו בדרך כלל להעביר את האבנים שלב עיבוד נוסף שבו אנו מיישמים עליהן סילר, קרי חומר שאוטם אותן ואת החריצים שממלאים אותן, ובכך הופכים אותן למעשה למעין אבני שיש חלקות. מהלך כזה יכול לפגוע במרקם הטבעי של האבן ובמקביל לשמר את המראה הטבעי שאותו אנו רוצים להשיג.

בחירת אבן טבעית לריצוף

כל בחירה שאתם מתכוונים לעשות לטובת ריצוף אבן טבעית היא בחירה שאתם צריכים לקבל בסיוע וליווי של איש מקצוע המתמחה בתחום האבן והשיש. מעבר לשיקולי המחיר ומעבר למאפיינים האסתטיים של סוגי האבן השונים, ישנם שיקולים נוספים שאותם אינכם מכירים וייתכן מאוד שגם מעצב הפנים או האדריכל שאיתם אתם עובדים, אינם מכירים. בכדי להבטיח שלא תעשו טעויות שיעלו לכם כסף רב בעתיד הרחוק ויגרמו לכם עוגמת נפש לא פשוטה בעתיד הקרוב, כדאי לבצע בחינה יסודית של כלל האפשרויות שעומדות בפניכן ולעשות את זה בליווי איש מקצוע. סוג האבן הטבעית, רמת הדירוג של האריחים, רמת ושיטת העיבוד של האבן – כל אלה משפיעים על היישומים המתאימים לה ועל כך יוכל להסביר לכם רק איש מקצוע מומחה.

מחירון שיש למטבח

חומר הגלםמאפייניםטווח מחירים למ"ר
מחיר לגרניטקיימים סוגים שונים של אבנים טבעיות, וגרניט היא אבן עמידה ביותר בפני חומצות ושריטות.790-900 ש"ח
מחיר אבן קיסרפיתוח מחומר טבעי וסינתטי, שמאפשר יצירת משטח עבודה קשיח דמוי שיש, בלי דוגמאות "ורידים".500-1,110 ש"ח
מחיר שיש אמיתיחומר איכותי במיוחד עם עיצוב יוקרתי שתואם את סוג האבן. נפוץ במיוחד למטרות ריצוף המטבח.1,900-4,900 ₪
מחיר לשיש רוזה200-250 ₪
מחיר לשיש קרמה250-340 ₪
מחיר לשיש סאן סבסטיאן140-170 ₪
מחיר לשיש ורונה300-350 ₪
מחיר ליחידת שיש למטבח6,200-8,900 ₪
מחיר למשטח עבודה3 מטרים280-1,000 ₪
מחיר לכיור שישכיור בודד140-840 ₪ לכל כיור
מחיר לכיור נוסף420-1,000 ₪
מחיר לשולחן אי משיש מוצק3 מטרים140-200 ₪
מחיר לאריחי שיש80-320 ₪
מחיר לריצוף שיש2,000-8,000 ש"ח
מחיר לבר ארוחת בוקר משיש25 מ"מ1,600-4,000 ₪
מחיר לשיש קררהדרגה ממוצעת, 3 ס"מ, עם קצה משופע12,200 ₪
מחיר שיש בדרגה אימפריאליתגודל 4 ס"מ עם קצה פרנץ' וגימור מלטף48,000 ש"ח
מחיר שיש למטבח קטן1,440-9,200 ₪
מחיר לוח שיש מאחורי התנור1,280-9,200 ₪
מחיר שיש למטבח גדול7,200-32,000 ש"ח
מחיר לביאנקו קררה160-240 ₪
מחיר לשיש ורמונט240-320 ₪
מחיר לסטטואריו של ביאנקו240-320 ש"ח
מחיר התקנה מקצועית של משטח שיששניים עד שלושה ימי עבודה960-2,500 ₪

אז מה היה לנו בכתבה:

צרו קשר ונחזור אליכם

החזון שלנו

לאורך שנות פעילותה, עמלה Model Home רבות לבניית קטלוג מוצרי השיש האולטימטיבי, בו תוכלו למצוא מגוון רחב של דגמים, צבעים ומרקמים על מנת לתת מענה מלא לכל צורך ולכל מטרה. אנשי המקצוע של החברה יושבים עם כל לקוח ומסייעים לו למצוא את הדגם המתאים לו ביותר בהתאם למסגרת התקציב שעומדת לרשותו, בהתאם להעדפות ולציפיות האישיות שלו ממוצרי השיש אותם הוא קונה ובהתאם לצרכי העיצוב והאווירה הדרושים לו.

 

-model home-

אולי יעניין אתכם גם...

טיפים לאיתור נזילות מתחת לשיש במטבח ובאמבטיה

נזילה ממערכת הצינורות שבבית יכולה להיות הרסנית אם לא מגלים אותה ומטפלים בה בזמן. מכיוון שהצנרת חבויה מאחורי הקירות, לא פעם יהיה קשה מאוד להבין כי ישנה נזילה כלשהי כתוצאה מכשל בצנרת. גם כאשר מדובר על נזילה מאחורי השיש במטבח שלכם או במקלחת שלכם, הרי שלא תמיד יהיה קל לזהות אותה ולכן, חשוב מאוד להכיר את כל הסימנים שיכולים להעיד על נזילה שכזאת, על מנת להעניק לה את המענה הטוב ביותר, כמה שיותר מהר.

המדריך הגדול לבחירת שיש

בחירת שיש מצריכה הבאה בחשבון של לא מעט גורמים – כאשר התחשבות בהם תבטיח בסופו של דבר בחירה בשיש הנכון והמתאים – הן מבחינת הסוג

בחירת וילון אלגנטי לפי השיש בסלון

אומרים שהקסם נמצא בפרטים הקטנים. כשמדובר על וילונות, זה לגמרי נכון! נעים מאוד, אנחנו סול וילונות לבית ואנו מזמינים אתכם לאפשר לנו, להתאים את הווילון

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!