שידרוג חצר הבית עם מטבח חוץ בפרגולה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

אם יש לכם חצר מן הסתם אתם נהנים לשהות בה, לבדכם אם עם בני משפחה, חברים ומכרים. כדי להפיק מקסימום תועלת מהמרחב החיצוני, כדאי לשדרג אותו – עם מטבח ופרגולה מתאימה. כאן בעמוד תמצאו מידע שיעזור לכם לבחור מטבח ולהפיק ממנו מקסימום תועלת.

איפה כדאי להציב את המטבח?

הבחירה הראשונה לגבי מטבחי חוץ היא המיקום שלהם. בדרך כלל ישנה התלבטות אם להציב את המטבח קרוב לבית או דווקא רחוק ממנו. ככל שהמטבח קרוב יותר למרחב המגורים, קל יותר להוביל אליו את התשתיות הנחוצות לו (גז, מים, חשמל), וגם השימוש בו נוח יותר מפני שאפשר להעביר אליו חומרי גלם וכו' בקלות. מצד שני, מטבח שמנותק מהבית ואפילו נמצא בצד השני של החצר מאפשר ניצול יעיל יותר של השטח, במקסימום גמישות, מונע חדירת ריחות לבית וגם נתפש כאסתטי יותר. בחירה באופציה הזו מחייבת בדרך כלל הקמת פרגולה למעל למטבח.

מיפוי מדויק של הצרכים

בשלב הבא חשוב לבצע מיפוי מדויק של הצרכים שהמטבח אמור לענות עליהם: מהו גודל משטח העבודה הדרוש (בהתאם להיקף הפעילות), לאיזה גריל אתם זקוקים, האם יש צורך במקרר, מהו שטח האחסון הנחוץ, ועוד. כדי לעבוד בנוחות ולא תחת השמש הקופחת מומלץ להתקין את המטבח מתחת לפרגולה מתאימה.

שימו לב: הקמת מטבח חוץ לא מחייבת אישור, אולם התקנת פרגולה עשויה כן לחייב קבלת היתר בנייה, בחלק מהמקרים.

באילו מקרים החוק דורש היתר בנייה לפרגולה?

תיקון 101 מעניק פטור מחובת הוצאת היתר בנייה לפרגולה, כל עוד השטח שלה הוא עד 50 מ"ר או לכל היותר 25% משטח הגג או החצר (כלומר רוב הפרגולות עומדות בקריטריון הזה). תנאי נוסף הוא בנייה שנשענת על חומרים קלים כגון עץ או אלומיניום ולא בלוקים או בטון (באופן טבעי רוב הפרגולות עומדות גם בקריטריון הזה). עוד דרישה היא היעדר חיפוי שיהפוך את הפרגולה למבנה מקורה למעשה (כן אפשריים חיפויים שמשמרים את היותה של הפרגולה מתקן הצללה). התיקון חל על פרגולות שמוקמות על גגות או בחצרות ולא על פרגולה במרפסת.

אילו אישורים נדרשים בכל מקרה?

גם אחרי תיקון 101, חוק התכנון והבנייה עדיין מחייב דיווח לרשות המקומית על הקמת פרגולה. יש לדווח תוך 45 ימים ממועד ההקמה, ועוד דרישה חשובה היא צירוף אישור של מהנדס קונסטרוקציה מוסמך.

אישור שכזה יינתן על-ידי מהנדס רק לאחר שבחן מראש את התוכניות, ולאחר שווידא כי ההקמה בוצעה בהתאם לכל הדרישות ביחס לעמידות, בטיחות וחוסן.

מהן הסנקציות כנגד פרגולה שהוקמה שלא כחוק?

במקרים שבהם נדרש היתר בנייה, הקמת פרגולה ללא היתר כזה עלולה להוביל לעונשים מצד הרשות המקומית. אופציה אחת היא קנס בסכום כסף לא מבוטל, ואופציה שנייה היא דרישה לפירוק המתקן או לכל הפחות שינויים משמעותיים בו, פעולות שמן הסתם כרוכות בהוצאות כספיות נוספות.

גם השכנים עשויים להתלונן בפני הרשות המקומית על פרגולה שפוגעת באיכות החיים שלהם, ולכן חשוב מאוד להבין מה אומר החוק לגבי אישור פרגולה.

מחירון שיש למטבח

חומר הגלםמאפייניםטווח מחירים למ"ר
מחיר לגרניטקיימים סוגים שונים של אבנים טבעיות, וגרניט היא אבן עמידה ביותר בפני חומצות ושריטות.790-900 ש"ח
מחיר אבן קיסרפיתוח מחומר טבעי וסינתטי, שמאפשר יצירת משטח עבודה קשיח דמוי שיש, בלי דוגמאות "ורידים".500-1,110 ש"ח
מחיר שיש אמיתיחומר איכותי במיוחד עם עיצוב יוקרתי שתואם את סוג האבן. נפוץ במיוחד למטרות ריצוף המטבח.1,900-4,900 ₪
מחיר לשיש רוזה200-250 ₪
מחיר לשיש קרמה250-340 ₪
מחיר לשיש סאן סבסטיאן140-170 ₪
מחיר לשיש ורונה300-350 ₪
מחיר ליחידת שיש למטבח6,200-8,900 ₪
מחיר למשטח עבודה3 מטרים280-1,000 ₪
מחיר לכיור שישכיור בודד140-840 ₪ לכל כיור
מחיר לכיור נוסף420-1,000 ₪
מחיר לשולחן אי משיש מוצק3 מטרים140-200 ₪
מחיר לאריחי שיש80-320 ₪
מחיר לריצוף שיש2,000-8,000 ש"ח
מחיר לבר ארוחת בוקר משיש25 מ"מ1,600-4,000 ₪
מחיר לשיש קררהדרגה ממוצעת, 3 ס"מ, עם קצה משופע12,200 ₪
מחיר שיש בדרגה אימפריאליתגודל 4 ס"מ עם קצה פרנץ' וגימור מלטף48,000 ש"ח
מחיר שיש למטבח קטן1,440-9,200 ₪
מחיר לוח שיש מאחורי התנור1,280-9,200 ₪
מחיר שיש למטבח גדול7,200-32,000 ש"ח
מחיר לביאנקו קררה160-240 ₪
מחיר לשיש ורמונט240-320 ₪
מחיר לסטטואריו של ביאנקו240-320 ש"ח
מחיר התקנה מקצועית של משטח שיששניים עד שלושה ימי עבודה960-2,500 ₪
אז מה היה לנו בכתבה:
צרו קשר ונחזור אליכם

החזון שלנו

לאורך שנות פעילותה, עמלה Model Home רבות לבניית קטלוג מוצרי השיש האולטימטיבי, בו תוכלו למצוא מגוון רחב של דגמים, צבעים ומרקמים על מנת לתת מענה מלא לכל צורך ולכל מטרה. אנשי המקצוע של החברה יושבים עם כל לקוח ומסייעים לו למצוא את הדגם המתאים לו ביותר בהתאם למסגרת התקציב שעומדת לרשותו, בהתאם להעדפות ולציפיות האישיות שלו ממוצרי השיש אותם הוא קונה ובהתאם לצרכי העיצוב והאווירה הדרושים לו.

 

-model home-

אולי יעניין אתכם גם...

שיפוץ כניסה לבניין – כל מה שאתה צריך לדעת

שיפוץ הכניסה לבניין חיוני ליצירת רושם ראשוני חיובי על המבקרים והתושבים. כניסה אטרקטיבית מוסיפה ערך לנכס ומשפרת את המשיכה האסתטית הכוללת. שימוש בשיש לצורך השיפוץ יכול להעלות את מראה הכניסה ולהפוך אותה לאלגנטית ומזמינה יותר.

כסאות בר

איך הפך המטבח למרכז המעוצב של הבית?

לכל בית יש את המקום המרכזי שכולם נמצאים בו ברוב שעות היום. פעם זה היה הסלון הביתי וכיום יותר משפחות מעדיפות את המטבח למטרה זו. מה הופך את המטבח למקום מרכזי שכיף לשהות בו? במאמר הבא נדבר על כל הטרנדים העיצוביים שהופכים את המטבח למקום הנעים ביותר בבית.

צלחות

5 כלי המטבח השימושיים ביותר

מי שאוהב לבשל יודע שאחד הדברים הכי חשובים במטבח פעיל הוא כלי העבודה. כאשר כלי העבודה נוחים, הבישול הופך ליותר פשוט ויותר נעים. במאמר הבא ריכזנו עבורכם את 5 כלי המטבח שאתם חייבים להכיר ואם אפשר לרכוש, אז החיים שלכם יהיו הרבה יותר קלים.

מדריך להרחבת מרפסות בבניין משותף בעזרת שיש

הרחבת מרפסות בבניין משותף יכולה להיות משימה מאתגרת, אך בעזרת החומרים והטכניקות הנכונות ניתן ליצור מרחב נוסף המשפר את המראה והתחושה הכללית של הנכס. אפשרות אחת שצברה פופולריות היא שימוש בשיש להרחבת מרפסות, הוספת נופך של אלגנטיות ותחכום לבניין.

משטחי שיש

כיצד לבחור משטחי שיש לבית?

השיש כבר מזמן נערץ בזכות האלגנטיות הנצחית, האסתטיקה היוקרתית וגם הפרקטיות שהוא מעניק, מה שהופך אותו לבחירה פופולרית עבור אנשים המעוניינים לשדרג את היופי והערך של החללים שלהם. ממשטחי השיש למטבח ועד כיורי אמבטיה וריצוף, משטחי שיש יכולים להעצים את הנראות והפונקציונלית של כל חדר בבית.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!