שיקום תקרת בטון

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

שיקום תקרת בטון

שיקום בטון הוא תהליך שנדרש לבצע על מנת לחזק ולשקם נזקים במבנה בטון. כאשר מדובר בשיקום תקרת בטון, הדבר נובע בדרך כלל מנזקים שנגרמו בעקבות רטיבות או נזילה בתקרה. הרטיבות פוגעת ביסודות המבנה וכתוצאה מכך יש לבצע שיקום תקרת בטון. מהו שיקום תקרת בטון ומתי הוא נדרש? על כך נרחיב במאמר הבא.

 

שיקום תקרת בטון- מה זה?

שיקום תקרת בטון הוא תהליך שנדרש לבצע כאשר יש נזק מצטבר במבנה. בדרך כלל כאשר מדובר בשיקום בתקרה הדבר נובע בעקבות חדירת לחות ורטיבות מהגג. הרטיבות מחלחלת אל עומק המבנה, אל ברזלי הזיון שביציקת הבטון. ברזלי הזיון מפתחים חלודה בעקבות הרטיבות ומתנפחים. בעקבות התנפחות ברזלי הזיון התקרה מתחילה להתפורר עד שגושי בטון יכולים ליפול מהתקרה. במקרים חמורים במיוחד, התקרה בסופו של דבר תקרוס מה שמסכן את דיירי הבית. במקרה של בניין משותף הדבר מסכן הן את הדירה התחתונה והן את העליונה, שכן התקרה של זו היא הרצפה של זו. שיקום תקרת בטון הוא תהליך ארוך ומורכב שמצריך ליווי הנדסי.

 

מתי נדרש לבצע שיקום תקרת בטון?

כפי שציינו, שיקום תקרת בטון נדרשת לשיקום התקרה במקרה של נזקים שונים. בדרך כלל ניתן להבין שנדרש לבצע שיקום תקרת בטון על ידי סימנים חיצוניים. במידה ואתם מבחינים בסימנים כמו הופעת כתם רטיבות על התקרה, התפוררות התקרה, התקלפות הטיח, סדקים בתקרה ועוד, כנראה שעליכם לבצע שיקום תקרת בטון.

אחד הסימנים הבולטים ביותר לתהליך השחיקה בתקרה הוא בליטה של ברזלי זיון. ברגע שרטיבות מחלחלת לתקרה היא גורמת לתהליך קורוזיה בברזלי הזיון. הקורוזיה נחשבת לתהליך כימי והרסני במיוחד. בדרך כלל הקורוזיה תוביל להתפוררות הברזל או להתנפחותו. כתוצאה מכך, הבטון יידחק ולאט לאט יתחיל להסדק ואף להתפורר ולהישבר. במידה והליקוי אינו עובר טיפול במהירות, הברזל עלול לאבד מקוטרו. ברגע שהברזל מאבד מקוטרו המבנה נכנס לסכנת קריסה, מאבד מהיציבות שלו ומסכן את כלל הדיירים במבנה.

 

שיקום תקרת בטון- כיצד עושים זאת?

שיקום תקרת בטון בדרך כלל מצריך עבודת הכנה של השטח. עבודת ההכנה כוללת את קילוף חלקי הטיח המתפוררים ואת הסרת חלקי הבטון הרופפים. הסרת חלקי הבטון והטיח נועדה לחשוף את ברזלי הזיון. כאשר חושפים את ברזלי הזיון יש לנקות את החלקים החלודים בהם. כאשר נשאר ברזל נקי ובריא, יש למרוח עליו חומר המגן מפני קורוזיה לפני המשך עבודת השיקום.

שיקום תקרת בטון נעשה בדרך כלל על ידי חומרי שיקום צמנטיים מיוחדים. כאשר קוטר הברזל אינו תקין יש צורך להוסיף או להחליף את ברזלי הזיון בתקרה.

שיקום תקרת בטון נעשה על ידי הצמדת רצועות חיזוק ייחודיות, עשויות סיבי פחמן. את רצועות החיזוק מצמידים ומדביקים לתקרה הקיימת על ידי חומרים אפוקסיים חזקים. לעתים יש צורך להעניק לתקרת הבטון תמיכה על ידי קורות מתכת או קורות בטון חדשות. במידה ויש צורך בפתרון זמני יבחרו בקורות המתכת.

בדרך כלל בסוף התהליך יהיה צורך בשכבת גמר של חומרי איטום וצבע מתאימים.

 

שיקום תקרת בטון- החשיבות של בחירת הקבלן

שיקום תקרת בטון נחשב לתהליך ארוך ומורכב מאוד. התהליך כולל שלבים רבים שמצריכים שימוש בחומרים מיוחדים מה שהופך את התהליך ללא זול בכלל. חשוב מאוד לבחור בקבלן שיקום בטון או בחברת שיקום בטון מקצועיים ומנוסים המתמחים בשיקום תקרת בטון. לפניכם מספר טיפים לבחירת איש המקצוע לביצוע שיקום תקרת בטון.

קודם כל ניסיון. בחרו בקבלן שיקום בטון מנוסה שיש לו ניסיון בשיקום בטון. קיימים קבלנים עם ניסיון ארוך שנים שיכולים להבטיח התמחות בשיקום תקרת בטון וביצוע עבודות איכותיות. כמו כן, כאשר לקבלן יש ניסיון אתם יכולים לבקש לראות תיק עבודות או ללכת למבנה שעבר שיקום בטון על ידי אותו קבלן ולהתרשם בעצמכם. כך תוכלו להחליט בעצמכם אם הקבלן לטעמכם או לא.

הטיפ השני הוא התמחות הקבלן. קיימים קבלנים רבים. יכול להיות קבלן עם ניסיון רב בשיקום עמודי בטון שלא יודע הרבה על שיקום תקרת בטון. בדקו כי הקבלן שאתם רוצים מומחה בתחום שאתם צריכים, במקרה הזה שיקום תקרת בטון.
טיפ נוסף הוא המחיר. בסופו של דבר יש לכם תקציב. תהליך שיקום בטון הוא לא זול. לכן, בצעו השוואת מחירים. קחו בחשבון שלעתים עדיף לשלם מעט יותר מהמחיר הזול ביותר שאתם מוצאים ולא להצטרך לעבור את התהליך שוב כעבור כמה שנים בגלל עבודה לא מקצועית.

למידע נוסף וקבלת הצעת מחיר כנסו לאתר: https://maooz.co.il

מחירון שיש למטבח

חומר הגלםמאפייניםטווח מחירים למ"ר
מחיר לגרניטקיימים סוגים שונים של אבנים טבעיות, וגרניט היא אבן עמידה ביותר בפני חומצות ושריטות.790-900 ש"ח
מחיר אבן קיסרפיתוח מחומר טבעי וסינתטי, שמאפשר יצירת משטח עבודה קשיח דמוי שיש, בלי דוגמאות "ורידים".500-1,110 ש"ח
מחיר שיש אמיתיחומר איכותי במיוחד עם עיצוב יוקרתי שתואם את סוג האבן. נפוץ במיוחד למטרות ריצוף המטבח.1,900-4,900 ₪
מחיר לשיש רוזה200-250 ₪
מחיר לשיש קרמה250-340 ₪
מחיר לשיש סאן סבסטיאן140-170 ₪
מחיר לשיש ורונה300-350 ₪
מחיר ליחידת שיש למטבח6,200-8,900 ₪
מחיר למשטח עבודה3 מטרים280-1,000 ₪
מחיר לכיור שישכיור בודד140-840 ₪ לכל כיור
מחיר לכיור נוסף420-1,000 ₪
מחיר לשולחן אי משיש מוצק3 מטרים140-200 ₪
מחיר לאריחי שיש80-320 ₪
מחיר לריצוף שיש2,000-8,000 ש"ח
מחיר לבר ארוחת בוקר משיש25 מ"מ1,600-4,000 ₪
מחיר לשיש קררהדרגה ממוצעת, 3 ס"מ, עם קצה משופע12,200 ₪
מחיר שיש בדרגה אימפריאליתגודל 4 ס"מ עם קצה פרנץ' וגימור מלטף48,000 ש"ח
מחיר שיש למטבח קטן1,440-9,200 ₪
מחיר לוח שיש מאחורי התנור1,280-9,200 ₪
מחיר שיש למטבח גדול7,200-32,000 ש"ח
מחיר לביאנקו קררה160-240 ₪
מחיר לשיש ורמונט240-320 ₪
מחיר לסטטואריו של ביאנקו240-320 ש"ח
מחיר התקנה מקצועית של משטח שיששניים עד שלושה ימי עבודה960-2,500 ₪
אז מה היה לנו בכתבה:
צרו קשר ונחזור אליכם

החזון שלנו

לאורך שנות פעילותה, עמלה Model Home רבות לבניית קטלוג מוצרי השיש האולטימטיבי, בו תוכלו למצוא מגוון רחב של דגמים, צבעים ומרקמים על מנת לתת מענה מלא לכל צורך ולכל מטרה. אנשי המקצוע של החברה יושבים עם כל לקוח ומסייעים לו למצוא את הדגם המתאים לו ביותר בהתאם למסגרת התקציב שעומדת לרשותו, בהתאם להעדפות ולציפיות האישיות שלו ממוצרי השיש אותם הוא קונה ובהתאם לצרכי העיצוב והאווירה הדרושים לו.

 

-model home-

אולי יעניין אתכם גם...

שיפוץ כניסה לבניין – כל מה שאתה צריך לדעת

שיפוץ הכניסה לבניין חיוני ליצירת רושם ראשוני חיובי על המבקרים והתושבים. כניסה אטרקטיבית מוסיפה ערך לנכס ומשפרת את המשיכה האסתטית הכוללת. שימוש בשיש לצורך השיפוץ יכול להעלות את מראה הכניסה ולהפוך אותה לאלגנטית ומזמינה יותר.

כסאות בר

איך הפך המטבח למרכז המעוצב של הבית?

לכל בית יש את המקום המרכזי שכולם נמצאים בו ברוב שעות היום. פעם זה היה הסלון הביתי וכיום יותר משפחות מעדיפות את המטבח למטרה זו. מה הופך את המטבח למקום מרכזי שכיף לשהות בו? במאמר הבא נדבר על כל הטרנדים העיצוביים שהופכים את המטבח למקום הנעים ביותר בבית.

צלחות

5 כלי המטבח השימושיים ביותר

מי שאוהב לבשל יודע שאחד הדברים הכי חשובים במטבח פעיל הוא כלי העבודה. כאשר כלי העבודה נוחים, הבישול הופך ליותר פשוט ויותר נעים. במאמר הבא ריכזנו עבורכם את 5 כלי המטבח שאתם חייבים להכיר ואם אפשר לרכוש, אז החיים שלכם יהיו הרבה יותר קלים.

מדריך להרחבת מרפסות בבניין משותף בעזרת שיש

הרחבת מרפסות בבניין משותף יכולה להיות משימה מאתגרת, אך בעזרת החומרים והטכניקות הנכונות ניתן ליצור מרחב נוסף המשפר את המראה והתחושה הכללית של הנכס. אפשרות אחת שצברה פופולריות היא שימוש בשיש להרחבת מרפסות, הוספת נופך של אלגנטיות ותחכום לבניין.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!