שיש קוריאן – שיש שהוא לא שיש

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

שיש קוריאן הוא למעשה משטח המיוצר בתהליך מלאכותי מחומר אקרילי ולכן אינו נחשב לשיש על פי אמות המידה הבינלאומיות שבהן צריך כל משטח אבן לעמוד על מנת להיחשב תחת הקטגוריה של אבן שיש. מאחר ומדובר בשיש לכאורה, שאותו מייצרים בצורה מלאכותית, ניתן למעשה להשיג כל תוצאה מבוקשת מבחינת עובי, גוונים ומרקמים של התוצר הסופי. יש בכך יתרון גדול בכל הקשור לעיצוב אבל יש בכך גם חסרונות שצריך להכיר ביחס לאבני שיש אותנטיות. היתרונות יכולים לעיתים לבלבל ולהפוך לחרב פיפיות, ועם החסרונות אפשר בהחלט להתמודד. צריך רק להכיר במה מדובר וזה בדיוק מה שנעשה בשורות הבאות.

קוריאן שיש

האם קוריאן הוא סוג של שיש? האם מדובר בכלל באבן הנחצבת בטבע או בחומר סינטטי המיוצר במפעל? מה אנחנו מחפשים מפתרונות שיש והאם הקוריאן הוא חומר שיכול לספק לנו מענה לחיפושנו? קוריאן שיש, רבים מתבלבלים בין שני הדברים ובשורות הבאות נעשה סדר בדברים ונעמיד כל דבר במקומו.

מה זה שיש?

אם תגיעו לחנויות המוכרות פתרונות אבן לענף הבנייה ועיצוב הפנים, תגלו שישנם לא מעט מוצרי אבן שזוכים לטייטל שיש. אך האם כל אבן שלשמה מוצמדת המילה שיש היא אכן אבן שיש? ובכן, לשיש יש הגדרה מאוד מדויקת וישנם גם תקנים בינלאומיים שרק עמידה בהם מאפשרת את הגדרת האבן כאבן שיש. על פי עקרונות אלה, שיש הוא סלע משקע ימי שעבר תהליך של התמרה בתהליכי חום או לחץ. מעבר לכך, השיש הוא סלע גבישי שנוצר על בסיס אחד משלושת המינרלים קלציט, דולומיט או סרפנטין. המשמעות היא שכל אבן וכל סלע שאינם עומדים בעקרונות הללו, הם אינם אבני שיש גם אם כך הם מוגדרים באולמות התצוגה.

מה זה קוריאן?

שיש קוריאן או קוריאן שיש הם ביטויים שלבטח נתקלתם בהם בחיפושים אחר פתרונות חיפוי, ריצוף או משטח עבודה למטבח בבית. העניין הוא שקוריאן, לא רק שהוא אינו שיש, אלא שלא מדובר כלל באבן הנחצבת מן הטבע. הקוריאן הוא חומר סינטטי המיוצר בתהליך כימי ויוצר גוש של חומר שהוא גם קשיח כמו אבן אבל גם רך ופריך יותר ממנה. הקוריאן משמש כפתרון בדיוק באותם יישומים בהם נהוג להשתמש בשיש ועל כן זכה לטייטל שיש, אם כי בפועל לחלוטין לא מדובר בשיש.

מהם היתרונות ומהם החסרונות של הקוריאן?

אחד היתרונות המובהקים של חומר הקוריאן הוא מגוון העיצובים שניתן לייצר באמצעותו וקלות העיבוד שלו לכל תצורה. אם משטחי שיש מיוצרים באמצעות חיבור של מספר אריחים זה לזה, הרי שקוריאן הוא חומר שניתן ליישם אותו בפיסה אחת רציפה שאותה ניתן לעצב בצורות שונות לכל אורכה. כך למשל, ביישום קוריאן כפתרון שיש למטבח, ניתן ליצור משטח אחד שלם שבחלקו הוא חלק ואחיד לצורך משטח עבודה ובחלקו האחר הוא קעור בצורת כיור, כך שהשיש הוא בעצם גם הכיור. כמו כן, מאחר ומדובר בחומר סינטטי לחלוטין, ניתן לייצר אותו בכל מרקם ובכל גוון שעולה על הדעת. ניתן ליצור קוריאן דמוי שיש מכל סוג, לייצר גוונים שאינם זמינים באבנים המגיעות מן הטבע וליצור מרקמים ייחודיים ויוצאי דופן על פי העדפות הלקוח. מן הצד השני, הקוריאן הוא אינו שיש והוא אינו אבן. לאורך זמן, עלול הקוריאן להציג רגישות גבוהה יותר לחום, ללחץ ולרטיבות ביחס לאבן שיש חזקה ורובסטית.

כמה עולה קוריאן שיש?

ובכן, העלות של הקוריאן יכולה להשתנות ממקרה למקרה, אך ככלל ניתן לומר שמדובר בפתרון יקר ביחס לפתרונות אבן ושיש נפוצים. במידה ואתם בוחרים להזמין פתרון קוריאן בהתאמה אישית על פי עיצוב שלכם ועל פי מרקם וגוון שלכם, המחיר יכול להיות גבוה במיוחד, אבל גם אם תבחרו דגם מדף של הקוריאן, עדיין מדובר בפתרון יקר יחסית שיכול לעמוד בשורה אחת עם פתרונות השיש היקרים. מן הסתם, אם אתם רוצים לנצל את היתרונות של הקוריאן עד תום וליצור משטח אחיד שמשמש גם כמשטח עבודה, גם ככיור וגם כמעמד לכיריים למשל, הרי שיש להתאים את התוצר למטבח הספציפי שלכם, מה שיכול לייקר מאוד את התוצר הסופי. יחד עם זאת, לא יהיה זה נכון מבחינתכם לשלול את האפשרות לפני שאתם בוחנים אותה. ייתכן מאוד שתוכלו למצוא פתרון קוריאן שעומד במסגרת התקציב שלכם ויכול לפתור לכם דילמת עיצוב משמעותית במטבח או אפילו בחיפוי אחד הקירות בבית.

אחרי שאמרנו את כל זה, בהזמנת קוריאן שיש, מומלץ מאוד לפנות לגורמים המתמחים ספציפית בתחום זה ויודעים להציע לכם את כל מגוון הפתרונות והאפשרויות שניתן ליישם באמצעות החומר הייחודי ויוצא הדופן הזה. כמו כן, לאור השפעתו הרבה של שיש קוריאן על מרחב העיצוב הביתי שלכם, מומלץ בהחלט לקבל את החלטות העיצוב שלכם לקוריאן בליווי איש מקצוע בדמותו של אדריכל או מעצב פנים מקצועי שיבטיח עמידה בעקרונות העיצוב המקצועיים.

מהו שיש קוראן?

שיש קוראן הוא למעשה לא שיש. המדובר בלוח המיוצר בתהליך תעשייתי באמצעות חומר אקרילי חזק המתגבש לכדי לוח חזק ועמיד. השיש הוא פרי פיתוח של חברת הענק Dupont ועליו היא רשמה פטנט עולמי. לאחר תפוגת הפטנט החלט יצרנים נוספים לייצר את המוצר, מה שהוביל להגדלת המגוון הקיים ולהורדת המחיר אך במקביל גם לירידה מסוימת באיכות המוצר ביחס למקור.

מהם היתרונות והחסרונות המרכזיים של שיש קוריאן?

מאחר ומדובר במוצר סינטטי המיוצר על ידי האדם ולא על ידי הטבע, לאדם יש שליטה מלאה בייצורו והמשמעות היא שניתן להזמין שיש קוריאן בכל תצורה נדרשת ובכל עיצוב נדרש. לרוב ישנם מספר דגמי מדף המיוצרים על פי מפרט ידוע מראש ומוצעים במחיר אחיד. יחד עם זאת, ניתן לבצע הזמנה של שיש קוריאן בהתאמה אישית לדרישות הלקוח, ובמקרה כזה המחיר יהיה יקר יותר לאור משאבי הייצור הנדרשים לייצור הלוח. לוח קוריאן הוא גם קל מאוד לעיבוד, גמיש וניתן לייצור בשלל עוביים, מידות ופרופורציות מה שמאפשר רמת התאמה גבוהה יותר של הלוח לצרכי הלקוח.

יתרונות שיש קוריאן

יתרון חשוב נוסף שהפך את הקוריאן לשם דבר בעולם העיצוב הוא היכולת לעצב את הקוריאן בתצורות שחורגות מהלוח המיושר והמרובע הסטנדרטי, כמו לוחות שיש למשל. את הקוריאן ניתן פשוט לפסל לתצורות שונות כך שלמשל תוכלו להזמין לוח אחד רציף שבתוכו עוצב גם הכיור שלכם. על גבי הלוח ניתן ליצור נישות שונות, מפלסים ותצורות למיניהן, הכל בהתאם לדרישות הלקוח. יחד עם זאת, כדאי לזכור שאין להגזים עם יתרון זה ולא כדאי להפוך את משטח העבודה במטבח למגרש משחקים.

יחד עם זאת, לצד יתרונות אלה לשיש קוריאן ישנם גם חסרונות, שהבולטים ביניהם הם החוזק המבני והעמידות. המדובר כאמור בחומר אקרילי ועד כמה שמדובר בחומר חזק ועמיד, הוא עדיין אינו עמיד כמו אבן שיש ועדיין לא יכול לעמוד בכל התנאים שבהם עומד שיש לאורך זמן. כך למשל, הנחת סירים רותחים או שמן רותח על גבי לוח קוריאן יכול לגרום לכתמים, לשחיקת פני הלוח  ואפילו להופעת סדקים. שריטות ומכות יכולות להשאיר סימנים בקלות רבה יותר כשהדרך היחידה לתקן אותן היא לבצע ליטוש רוחבי של הלוח ולהסיר שכבה שלמה של חומר עד לקבלת שכבה אחידה חדשה.

אחרי שאמרנו את זה, על אף שמשטחי קוריאן לא עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר של חוזק מבני של שיש, עדיין מדובר במשטחים חזקים במיוחד שיכולים בהחלט להתחרות בחוזק המבני שלהם באבנים אחרות הנקראות שיש ואף באבני שיש ספציפיות.

האם כדאי להזמין שיש קוריאן?

התשובה היא כן ולא, וזאת התשובה שאפשר לתת לכל מוצר שיש שהוא. הבחירה בין קוריאן ובין מוצרי שיש אלטרנטיביים היא בחירה שצריכה להתקבל בסיוע איש מקצוע ועל בסיס בחינה של צרכי הלקוח, מגבלות התקציב שלו והדרישות הפונקציונליות שלו. כך למשל, כאשר אתם מעוניינים לעצב את המטבח שלכם בסגנון כפרי פרובנס, ישנם סוגי אבן רבים שיכולים לשרת אתכם ובכלל זה שיש חברון ואבן טבעית. לעומת זאת, אם אתם מעצבים את המטבח בסגנון מודרני וחשוב לכם להפתיע עם עיצובים פורצי דרך ומיוחדים, שיש קוריאן יכול להיות בדיוק הפתרון לו אתם זקוקים. באמצעות הקוריאן תוכלו ליצור פלטת שיש בכל צבע, בכל מרקם, בכל שילובי צבע ובכל תצורה שעולה בדעתכם, וכל זאת בתנאי כמובן, שיש לכם את התקציב הנדרש לשם כך. אבל כאמור, כל החלטה שתקבלו, ראוי שתתקבל לאחר בחינה והתייעצות עם איש מקצוע מומחה.

מחירון שיש למטבח

חומר הגלםמאפייניםטווח מחירים למ"ר
מחיר לגרניטקיימים סוגים שונים של אבנים טבעיות, וגרניט היא אבן עמידה ביותר בפני חומצות ושריטות.790-900 ש"ח
מחיר אבן קיסרפיתוח מחומר טבעי וסינתטי, שמאפשר יצירת משטח עבודה קשיח דמוי שיש, בלי דוגמאות "ורידים".500-1,110 ש"ח
מחיר שיש אמיתיחומר איכותי במיוחד עם עיצוב יוקרתי שתואם את סוג האבן. נפוץ במיוחד למטרות ריצוף המטבח.1,900-4,900 ₪
מחיר לשיש רוזה200-250 ₪
מחיר לשיש קרמה250-340 ₪
מחיר לשיש סאן סבסטיאן140-170 ₪
מחיר לשיש ורונה300-350 ₪
מחיר ליחידת שיש למטבח6,200-8,900 ₪
מחיר למשטח עבודה3 מטרים280-1,000 ₪
מחיר לכיור שישכיור בודד140-840 ₪ לכל כיור
מחיר לכיור נוסף420-1,000 ₪
מחיר לשולחן אי משיש מוצק3 מטרים140-200 ₪
מחיר לאריחי שיש80-320 ₪
מחיר לריצוף שיש2,000-8,000 ש"ח
מחיר לבר ארוחת בוקר משיש25 מ"מ1,600-4,000 ₪
מחיר לשיש קררהדרגה ממוצעת, 3 ס"מ, עם קצה משופע12,200 ₪
מחיר שיש בדרגה אימפריאליתגודל 4 ס"מ עם קצה פרנץ' וגימור מלטף48,000 ש"ח
מחיר שיש למטבח קטן1,440-9,200 ₪
מחיר לוח שיש מאחורי התנור1,280-9,200 ₪
מחיר שיש למטבח גדול7,200-32,000 ש"ח
מחיר לביאנקו קררה160-240 ₪
מחיר לשיש ורמונט240-320 ₪
מחיר לסטטואריו של ביאנקו240-320 ש"ח
מחיר התקנה מקצועית של משטח שיששניים עד שלושה ימי עבודה960-2,500 ₪
אז מה היה לנו בכתבה:
צרו קשר ונחזור אליכם

החזון שלנו

לאורך שנות פעילותה, עמלה Model Home רבות לבניית קטלוג מוצרי השיש האולטימטיבי, בו תוכלו למצוא מגוון רחב של דגמים, צבעים ומרקמים על מנת לתת מענה מלא לכל צורך ולכל מטרה. אנשי המקצוע של החברה יושבים עם כל לקוח ומסייעים לו למצוא את הדגם המתאים לו ביותר בהתאם למסגרת התקציב שעומדת לרשותו, בהתאם להעדפות ולציפיות האישיות שלו ממוצרי השיש אותם הוא קונה ובהתאם לצרכי העיצוב והאווירה הדרושים לו.

 

-model home-

אולי יעניין אתכם גם...

שיפוץ כניסה לבניין – כל מה שאתה צריך לדעת

שיפוץ הכניסה לבניין חיוני ליצירת רושם ראשוני חיובי על המבקרים והתושבים. כניסה אטרקטיבית מוסיפה ערך לנכס ומשפרת את המשיכה האסתטית הכוללת. שימוש בשיש לצורך השיפוץ יכול להעלות את מראה הכניסה ולהפוך אותה לאלגנטית ומזמינה יותר.

כסאות בר

איך הפך המטבח למרכז המעוצב של הבית?

לכל בית יש את המקום המרכזי שכולם נמצאים בו ברוב שעות היום. פעם זה היה הסלון הביתי וכיום יותר משפחות מעדיפות את המטבח למטרה זו. מה הופך את המטבח למקום מרכזי שכיף לשהות בו? במאמר הבא נדבר על כל הטרנדים העיצוביים שהופכים את המטבח למקום הנעים ביותר בבית.

צלחות

5 כלי המטבח השימושיים ביותר

מי שאוהב לבשל יודע שאחד הדברים הכי חשובים במטבח פעיל הוא כלי העבודה. כאשר כלי העבודה נוחים, הבישול הופך ליותר פשוט ויותר נעים. במאמר הבא ריכזנו עבורכם את 5 כלי המטבח שאתם חייבים להכיר ואם אפשר לרכוש, אז החיים שלכם יהיו הרבה יותר קלים.

מדריך להרחבת מרפסות בבניין משותף בעזרת שיש

הרחבת מרפסות בבניין משותף יכולה להיות משימה מאתגרת, אך בעזרת החומרים והטכניקות הנכונות ניתן ליצור מרחב נוסף המשפר את המראה והתחושה הכללית של הנכס. אפשרות אחת שצברה פופולריות היא שימוש בשיש להרחבת מרפסות, הוספת נופך של אלגנטיות ותחכום לבניין.

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!