בלו סטון – אבל הבזלת המבוקשת

המבחר הגדול בארץ!
כל סוגי השיש בהתחייבות למחירים הנמוכים בארץ!
אספקה מהירה החל מ - 72 שעות
ייעוץ חינם ללא עלות 

בלוסטון היא אבן בזלת כהה המגיעה אלינו מסין ומשמשת בעיקר לריצוף וחיפוי פנים. את הבלוסטון אפשר לעבד במגוון דרכים וטכניקות על מנת להגיע למרקמים שונים וגוונים שונים, אך בסופו של דבר מדובר באבן שחורה בעלת עננות לבנה וכתמים לבנים זהירים שמעניקים לה את הגוון העשיר שלה מעבר למראה שחור חלק וסתמי.

מהי אבן בלוסטון ומהם המאפיינים המרכזיים שלה?

בלוסטון היא כאמור אבן בזלת שמקורה בסין. אבן בזלת היא למעשה אבן שנוצרה בעקבות התקשות לבה מהתפרצות הר געש. בישראל אפשר למצוא כמויות גדולות של אבן בזלת באזור הגולן שם התרחשו בעבר הרחוק התפרצויות שונות של הרי געש בעיקר לאור המיקום של ישראל לאורך השבר הסורי אפריקאי. יחד עם זאת, אבן הבלוסטון היא אבן ספציפית המיוצרת דווקא בסין ומיובאת לישראל לאחר שעובדה לאבן ריצוף או חיפוי.

ככלל, הבלוסטון היא אבן שחורה כצבע הבזלת אך בעלת מרקם ייחודי המבוסס על מראה מעונן לבן על כל שטחה, מלווה בכתמים לבנים זעירים המסודרים בתבניות מסודרות אך פראיות. המשמעות היא שעל אף המראה המאוד יוקרתי ומעוצב של האבן, אפשר עדיין להבחין בכך שמדובר באבן טבעית לחלוטין שגם המרקם הייחודי שלה שומר על הנופך הפראי והטבעי שלו.

אחד המאפיינים המרכזיים של אבני בזלת הוא כמובן הצבע השחור הכהה שלהם. גם במקרה של בלוסטון, מדובר באבן שחורה וכהה שלרוב הופכת אותה לפחות אטרקטיבית לריצוף משטחי חוץ לאור ספיגת חום השמש הגבוהה שלה באופן שהופך את הרצפה למקור חום חזק מאוד ולבטח למשטח שלא ניתן לדרוך עליו ללא נעליים. על כן, את האבן הזאת תוכלו למצוא בעיקר כאבן חיפוי או ריצוף של משטחי פנים ובמיוחד במבני ציבור שבהם ניתן לסתמך על יכולתה של האבן להיראות נקייה ורעננה לאורך עשורים שלמים, גם בתנאי תחזוקה לקויים.

עיבוד האבן

על אף המראה הראשוני הכהה של אבן בלוסטון, באמצעות טכניקות שונות של עיבוד וליטוש האבן ניתן להגיע לגוונים שונים ומרקמים שונים שמאפשרים לעשות שימוש נרחב יותר באבן, גם למרחבי חוץ. כך למשל, באמצעות שריפת האבן בתנור בחום גבוה במיוחד ולאחר מכן מריחת חומצה על גבי משטח האבן, ניתן להגיע לגוונים בהירים יותר בספקטרום האפור ואף להפוך את מרקם האבן לגס ומחוספס יותר, מה שהופך אותה למתאימה הרבה יותר לריצוף חוץ. בתצורת הגימור הזאת אפשר למצוא את הבלוסטון בכמה וכמה מבני ציבור בישראל, בעיקר במתחמי עסקים ובאזורי יוקרה.

את האבן ניתן לעבד גם ברמה מאוד שטחית על מנת לשמר את המראה הטבעי והאותנטי שלה כמשטח שחור בעל עננות לבנה אפרפרה. מראה זה נחשב למראה יוקרתי יותר ובסיוע אנשי מקצוע מתחום השיש ומתחום עיצוב הפנים, ניתן להגיע לעיצובי פאר מרהיבים ביופיים באמצעות הבלוסטון.

היכן אפשר למצוא את האבן?

כאמור, בלוסטון היא אבן בזלת המשמשת כמשטח שיש לחיפוי וריצוף ועל כן את האבן ניתן למצוא כיום בכל מקום בישראל המוכר אבני שיש למטרות אלה. יחד עם זאת, חשוב לשים לב שאתם אכן בוחרים באבן האותנטית ושאתם בוחרים במדרג האיכות הגבוה שלה. אבני בזלת ניתנות כאמור לעבור סוגים שונים ומגוונים של עיבוד המשפיעים גם על עמידות האבן, על רמת האיטום הטבעי שלה ועל חוזקה המבני. בהתאם לכך, גם מחיר האבן יכול להשתנות בהתאם לעיבוד שעברה. בבחירת האבן המתאימה לכם, מעבר לעיצוב, למרקם ולגוון שאתם רואים בעין, חשוב להבין כיצד הושפעה האבן מתהליך העיבוד שהעניק לה את העיצוב הזה, בכל הקשור לחוזק מבני, עמידות בפני טמפרטורות גבוהות וחוזק מבני לאורך זמן.

המשמעות של כל זה היא, שכאשר אתם נכנסים למשימה של בחירת אבן שיש לעיצוב, לריצוף, לחיפוי או אפילו לצורך משטח עבודה בחדר המטבח, אתם רוצים שאת התהליך ילווה איש מקצוע מטעמכם, איש מקצוע שיודע לשאול את השאלות הנכונות ולהציב בפניכם את האפשרויות המתאימות לכם ביותר תוך שהוא מפרט בפניכם את היתרונות והחסרונות של כל אפשרות, ושאותם לא תמיד ידאגו לספר לכם אנשי המכירות.

בלוסטון היא אבן בזלת בעלת מרקם יוצא דופן, שיכולה להתאים לעיצובי פאר ועיצובים מודרניים ואם אתם רוצים לעשות את השימוש הטוב ביותר בה, כדאי שתעבדו בשיתוף עם מומחה שיש מחד ועם מעצב פנים מאידך.

 

צרו קשר ונחזור אליכם

אולי יעניין אתכם גם...

שיש למדרגות פנים 

שיש למדרגות פנים 

שיש למדרגות פנים  מתכננים ומעצבים את ביתכם? עוברים בקרוב לבית או פנטאהוז? מתלבטים לגבי סוג שיש למדרגות פנים. במדריך הקצר הבא נציג בפניכם את היתרונות

עוד כתבות שעשויות לעניין אתכם
שיש למדרגות פנים 

שיש למדרגות פנים 

שיש למדרגות פנים  מתכננים ומעצבים את ביתכם? עוברים בקרוב לבית או פנטאהוז? מתלבטים לגבי סוג שיש למדרגות פנים. במדריך הקצר הבא נציג בפניכם את היתרונות

התקשרו עכשיו