חיפוי קירות באבן – המידע החיוני ביותר

המבחר הגדול בארץ!
כל סוגי השיש בהתחייבות למחירים הנמוכים בארץ!
אספקה מהירה החל מ - 72 שעות
ייעוץ חינם ללא עלות 

אבן חברון

חיפוי קירות באבן זה עניין של גישה, שכן אם נבחן את התפיסה השלטת היום, הרי שאנו נוהגים לחפות קירות חוץ, אך את קירות הפנים בתוך הבית אנו נוהגים להותיר עירומים. למה אנו מחפים את קירות החוץ כשאפשר גם לא? ולמה אנחנו מותירים את קירות הפנים עירומים כשאפשר גם לא? כאמור, חיפוי קירות זה הרבה יותר עניין של גישה מאשר עניין של הנדסה או טכנולוגיה ובשורות הבאות נדבר על הנושא של חיפוי קירות באבן בכדי לבחון אפשרויות חדשות שאולי לא חשבנו עליהן עד כה.

למה מחפים קירות מלכתחילה?

חיפוי קירות יכול להתבצע בשם כמה מטרות, החל מהמטרה האסתטית, דרך המטרה ההנדסית מבנית וכלה במטרה של איטום ובידוד. חיפוי קירות חוץ הוא בדרך כלל עניין תכנוני שמבוסס על שיקולים אסתטיים. כך למשל, בירושלים נהוג לחפות את כל המבנים המשותפים, ורק באמצעות סוג ספציפי של אבן – אבן ירושלמית. באזור גוש דן נהוג דווקא להשאיר את קירות החוץ עירומים עם טיח שפריץ ללא חיפוי אבן. ישובים שלמים כמו מושבים, מועצות מקומיות וכדומה מבוססים בדרך כלל על תצורת חיפוי אחידה שחוזרת על עצמה בכל המבנים בישוב, ללא יוצא מן הכלל, כשכל סטייה מהסטנדרט הזה מחייבת קבלת היתר בניה שבדרך כלל גם לא ניתן לכך.

חיפוי קירות באבן מיועד כאמור גם לייעל את רמת הבידוד והאיטום של המבנה. כאשר אנו מיישמים חיפוי חיצוני לקירות החוץ, אנו מגדילים למעשה את עובי הקירות, יוצרים שכבה נוספת של בידוד ובסך הכל משיגים רמה גבוהה יותר של איטום ובידוד המבנה.

חיפוי קירות פנים? זה אפשרי?

ובכן, כאשר מדברים על קירות חוץ, האופציה של חיפוי קירות באבן, לא רק שהיא נשמעת כמו אופציה מתאימה, אלא כאופציה המתבקשת. לעומת זאת, כשמדובר בקירות פנים, האופציה של חיפוי הקיר נשמעת כמו אופציה מהפכנית, חריגה ולא מתאימה. אז בואו נעשה סדר: חיפוי קירות פנים היא אופציה שהמניע הכמעט יחיד שלה הוא מניע אסתטי ועל כן ההעדפה לחפות קיר פנים או לא, היא העדפה סובייקטיבית לחלוטין שמבוססת על טעמו של בעל הנכס. העניין הוא שלאור ההיסטוריה הדלה שלנו עם חיפוי קירות פנים, רובנו כלל לא מכירים את אפשרויות החיפוי של קירות פנים באמצעות אבן, ואם המודל שלנו הוא חיפוי של קירות חוץ, הרי שבהחלט סביר שאף אחד לא ירצה חיפוי כזה בתוך הבית. בפועל, ישנו כמובן מגוון רחב של פתרונות חיפוי קירות פנים במגוון רחב של עיצובים, מרקמים וצבעים ליצירת אפקטים מודרניים, כפריים, וינטג' ואפילו יוקרתיים. אנשים שנעזרים בשירותי עיצוב פנים צמודים הם בדרך כלל האנשים שגם מצליחים להיחשף לאפשרויות האלה ובסופו של דבר גם מבצעים חיפוי כזה בביתם, אבל האפשרות הזאת לחלוטין לא חייבת להיות מוגבלת אך ורק לבתים מעוצבים למשעי.

האם חיפוי שיש נחשב גם הוא חיפוי קירות באבן?

התשובה היא בהחלט כן. שיש הוא סוג של אבן ויש לו הגדרות מאוד מדויקות לגבי תכולתו ואופן התגבשותו בטבע. יחד עם זאת, כאשר אנו מדברים על חיפוי קירות באבן, הכוונה היא בדרך כלל לאבן טבעית ופה האפקט הוא יותר אפקט של חיבור עם הטבע. חיפוי שיש וחיפוי קרמיקה הם סוגי חיפוי שכיחים ונפוצים מאוד בקירות פנים, אך חיפוי אבן מתייחס בעיקרו לחיפוי באמצעות אבן טבעית כמו שיש חברון, אבן כורכר, אבן טבעית וכדומה. העניין הוא שגם באמצעות אבנים אלה אפשר ליצור מגוון רחב של עיצובים מודרניים ומרהיבים, שמרביתנו פשוט כלל לא מכירים. הסוד הוא בקבלת ההחלטה. כל שאתם צריכים להחליט הוא לבחון את האפשרות של ביצוע חיפוי לקיר פנים דקורטיבי או אפילו לקירות הפנים כולם. משם תוכלו להתחיל להכיר את התחום, להיחשף לכל האפשרויות העומדות בפניכם הרבה מעבר למה שאתם מכירים מחיפוי החוץ של בניינים משותפים ולבחון האם זאת אפשרות ריאלית מבחינתכם. מרבית האנשים כלל לא חושבים על האפשרות הזאת, ובוחרים בצביעת הקירות כברירת המחדל. על כן, השינוי חייב להגיע דרך ההחלטה לבחון את האפשרות ורק לאחר מכן להחליט האם האפשרות של חיפוי קיר פנים היא אפשרות שמתאימה לכם או שהיא לא.

צרו קשר ונחזור אליכם

אולי יעניין אתכם גם...

עוד כתבות שעשויות לעניין אתכם
התקשרו עכשיו