מדרגות אבן – האם כדאי?

המבחר הגדול בארץ!
כל סוגי השיש בהתחייבות למחירים הנמוכים בארץ!
אספקה מהירה החל מ - 72 שעות
ייעוץ חינם ללא עלות 

בונים בית חדש? משפצים את הבית הקיים? רוצים שהפעם זו תהיה התגשמות של חלום. שכל פרט קטן יילקח בחשבון ובסופו של תהליך תרגישו כאילו הבית זה המקום המושלם עבורכם להיות בו. הפעם בחרנו להתמקד באחד הנושאים הכי חשובים בבתים. מדרגות. המדרגות מהווות את האלמנט האנכי בדרך כלל היחידי בבתים פרטיים. מדרגות בבתים עכשוויים הוא אלמנט שנהוג להחצין ולהדגיש בתוך הבית עם מגוון רחב של וורסיות. יש חוקיות מסוימת וחשוב לשמור על רצף אבל בהחלט ניתן לשחק איתן וזה מגיע ממש למקום אמנותי.

ניתן לעשות שימוש במגוון של חומרי גלם וליצור תחושות שונות עד לרמה הפיסולית. חשוב גם ליצור מאין דיאלוג בין המדרגות למעקה ולעצב אותם בכפיפה אחת כדי ליצור הרמויה. לפני שעוסקים במדרגות עצמן, חשוב לזכור שיש קונסטורקציה למדרגות שיכולה להיות עשוית מבטון או ברזל.

למה אבן?

מדרגות אבן ושיש

הפעם בחרנו לספר על מדרגות אבן. אחד היתרונות הבולטים של האבן כאשר מדובר במחצב טבעי הוא שאפשר וניתן לשלב אותה עם חומרים נוספים כמו עץ, פלדה או אפילו זכוכית. אבן מתאימה בעצם לכל סגנון עיצוב אפשרי אם זה מודרני, כפרי, קלאסי או שילוב של כמה סגנונות. הכל תלוי בעיבוד שלה. אבן יכולה להיות טבעית או סינטטית, חלקה או מחוספסת, מבריקה או מאט… בעיצוב כפרי נבחר בעיבוד גס יותר, בעוד בעיצוב המודרני נבחר עיבוד מעודן, נקי, חלק, נבחר באריחים גדולים ונסיים בליטוש מבריק. הבחירה באבן טבעית תיצור בביתנו מראה אותנטי ויוקרתי.

יש שני סוגים עיקריים של מדרגות אבן:

  1. מדרגות עם חיפויי אבן – העומק לא עשוי מאבן טבעית אלא מבטון, מה שמוזיל את העלות של המדרגות מצד אחד, אבל לא פוגע במראה הייחודי שאנחנו רוצים ליצור.
  2. מדרגות עשויות מאה אחוז אבן טבעית ונחצבות בצורה של מדרגות בהתאם לדרישות הבית.

שני הסוגים יכולים להתאים הן למדרגות בחלק החיצוני של הבית והן לחלקו הפנימי.

מהם היתרונות של מדרגות מאבן?

ובכן, יש כמה יתרונות בולטים של חומר האבן על פני חומרים אחרים. ראשית מדובר בחומר שהוא מאוד איכותי ולכן הוא נשחק הרבה פחות בהשוואה לעץ למשל. המדרגות נשארות חזקות ועמידות לאורך השנים. הן עמידות בפני שטיפה ואינן משנות את הצורה שלהן וגם לא מחלידות. הן לא דורשות שום תחזוקה פרט לכך שניתן פעם בעשור לבצע ליטוש לאבן ולהחזיר את הברק שלה. כדי לשמור על המדרגות נקיות, כל מה שצריך זה לשטוף אותן במעט מים. אפשר למרוח שכבת סילר במטרה למנוע היווצרות של כתמים. 

יתרון נוסף של מדרגות עשויות אבן בא לידי ביטוי בהיבט העיצובי. לא רק שיש סוגים שונים של אבנים כמו שיש, חברון, חלילה, קררה ועוד, אלא גם מגוון העיצובים מאוד גדול. היום, ניתן לשלב מדרגות אשר משתלבות בהרמוניה עם הרצפה שבחרנו וזה יוצר מראה אחיד וייחודי.

מדרגות אבן – אילו סוגים קיימים?

  • שיש אבן חברון – אבן גיר טבעית. מדרגות אלה יהיו חזקות ויציבות עד מאוד תודות לתכונות האבן. את המדרגות מלטשים ישר מתוך סלע הגיר ומעבדים. הגוונים של החברון נעים בין צהוב ללבן. מתאים בעיקרה למדרגות חוץ.
  • קרמה מרפיל – אבן טבעית המגיעה מספרד בגוונים לבן ושמנת. מושלמת לבתים מודרניים המחפשים מראה מרחבי ונקי.
  • בזלת – אבן אשר מגיעה מרמת הגולן ונוצרה כתוצאה מהתפרצות של הרי געש ונחלי לבה שעברו תהליך קירור וייבוש. מגיעה בגוונים של אפור ושחור.
  • מדרגות אבן חלילה – שוב, אבן חזקה העמידה בפני שחיקה של מזג האוויר. מגיעה בגוונים צהוב ולבן.

את האבן מומלץ לבחור בהתאם לכמה קריטריונים.

האחד: רמת ספיגה. השני: חוזק. השלישי: מראה וסגנון עיצובי. הרביעי: תקציב.

אנו ממליצים לכם לפנות למפעל שיש המתמחה בייצור מדרגות מאבנים כדי שתהליך הייצור וההתקנה ייעשה בהתאם מושלם לצרכים שלכם הן בהיבט הפרקטי, הן בהיבט הבטיחותי והן בהיבט העיצובי.

צרו קשר ונחזור אליכם

אולי יעניין אתכם גם...

שיש למדרגות פנים 

שיש למדרגות פנים 

שיש למדרגות פנים  מתכננים ומעצבים את ביתכם? עוברים בקרוב לבית או פנטאהוז? מתלבטים לגבי סוג שיש למדרגות פנים. במדריך הקצר הבא נציג בפניכם את היתרונות

עוד כתבות שעשויות לעניין אתכם
שיש למדרגות פנים 

שיש למדרגות פנים 

שיש למדרגות פנים  מתכננים ומעצבים את ביתכם? עוברים בקרוב לבית או פנטאהוז? מתלבטים לגבי סוג שיש למדרגות פנים. במדריך הקצר הבא נציג בפניכם את היתרונות

התקשרו עכשיו