קררה – שיש איטלקיה עם היסטוריה

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

אם אתם מחפשים שיש לבית ונתקלים במונח קררה, חשוב שתדעו שמדובר בסוג של שיש איטלקי המגיע היישר מהעיר מסה קררה בחבל טוסקנה שבאיטליה. כמו כל אבן שיש, גם לסוג זה של אבן שיש ישנם שורה של מאפיינים ושורה של תכונות שרובם יכולים בהחלט להיות רלוונטיים לכם, אם כי בסופו של דבר כל אבני השיש הן אבנים המתאימות לשימושים הביתיים שאנו מייעדים להם אותן ומה שחשוב הוא רק לבצע את ההתאמות העיצוביות של מרקם וגוון ואולי גם לוודא את רמת העמידות של האבן עבור השימוש הספציפי.

התאמת אבן לשימוש הספציפי

בסופו של דבר, כאשר בוחנים את כלל אבני השיש הקיימות, ישנם לא מעט סוגים שמותאמים לשימוש הביטוי. בתוך כלל סוגי אבן אלה ישנם אבנים שמתאימות יותר לחיפוי, אחרות יותר לריצוף ואחרות יותר כמשטחי עבודה למטבח. כך למשל, ישנן אבני שיש בעלות חוזק מבני יוצא דופן שיכולות מאוד להתאים לריצוף ביתי, אבל בעלות עמידות נמוכה מאוד לטמפרטורות גבוהות במיוחד, מה שהופך אותן לבלתי מתאימות למשטח עבודה בחדר המטבח. יחד עם זאת, ככלל, כל סוגי האבן המוצעים בענף השיש לבית הם סוגי אבן שיש שמתאימים לכלל השימושים בבית עם הדגשים הספציפיים של כל סוג שיש. אין זה אומר שאפשר להזמין כל סוג שיש לכל סוג של שימוש ביתי, אבל בסך הכל בכל בחירה שתעשו אתם תהיו בטווח הסביר של איכות ורק צריך לוודא שאתם עומדים במסגרת התקציב שלכם.

אבן שיש קררה

קררה היא אבן שיש המיובאת כאמור מאיטליה. האבן נחצבת מאזור חבל טוסקנה היפהפה באזור העיר מסה קררה בצורת גושי סלע ענקיים המנוסרים בצורה יסודית ובעבודה קשה משכבת האבן בתוך הקרקע. את גוש הסלע שמוצא מן הקרקע, מובילים אל מפעל העיבוד שם עובר גוש הסלע סיתות ראשוני שלאחריו הוא מנוסר ללוחות שיש ראשוניים. כעת מתחיל שלב העיבוד העמוק של לוחות השיש, במהלכו מוסרת שכבת אבן משמעותית מכל כיווני הלוח והלוח מקבל תצורה מרובעת ומסותתת. במקרה של שיש קררה, חלק מלוחות האבן מסותתים על פי מידות קבועות ומיועדים להימכר כמוצרי מדף וחלקם נותרים לעיבוד בהתאם לנתונים שיסופקו בהזמנה בהתאמה אישית.

כך למשל, קררה הוא שיש מאוד פופולארי ביישומי חיפוי פנים. המדובר בשיש בהיר עם קווי מרקם כהים ועדינים, מרקם שמתאים מאוד למבני יוקרה המבוססים על הגוון הבהיר. במקרים אלה, מסופקות אבני חיפוי במספר מידות סטנדרטיות שאותן מכירים כל עובדי השיש למיניהם וכל הרצפים למיניהם. יחד עם זאת, מידות אלה יכולות להשתנות במקרים ספציפיים בהם מעוניין הלקוח להזמין את לוחות השיש בהתאמה אישית על פי העדפותיו. אם אריחי החיפוי מגיעים בדרך כלל באורך מטר וברוחב ארבעים ס"מ, בהחלט יכול להיות לקוח שיבקש אריחים מיוחדים ברוחב מטר ואורך מטר כחלק מיצירת הייחודי העיצובי.

מצבים אלה של הזמנה בהתאמה אישית הם נכונים במיוחד לסוגי שיש כדוגמת שיש קררה, שנחשב לשיש יוקרתי ולכן גם זוכה לשלל הזמנות בהתאמה אישית, בתקציבים גבוהים ועל פי ההעדפות הספציפיות והאישיות של כל לקוח ולקוח.

היכן מוצאים קררה בישראל?

שיש קררה הוא שיש מוכר וידוע לכל המקומות המוכרים שיש בישראל, ולכן לא תהיה לכם שום בעיה למצוא אותו בכל מקום ובכל אולם תצוגה לשיש. אחרי שאמרנו את זה, בתוך המסגרת הטבעית של גווני ומרקם הקררה, את שיש קררה אפשר למצוא במגוון מרקמים וגוונים וכמובן ברמות עיבוד שונות. רמת העיבוד יכולה להשפיע ישירות על מראה האבן ולבטח יכולה להשפיע גם על תפקוד האבן מבחינת איטום. פערי העיבוד יכולים לנבוע מפערים ברמה המקצועית של החברות שחוצבות את השיש מן האדמה באיטליה והם יכולים לנבוע גם מפערים ברמת האיכות שלה מצפה היבואן פה בישראל. ישנם יבואנים שלא יזמינו אבן קררה באיכות שהיא פחותה ממינימום מסוים בעוד אחרים דווקא יתמקדו בלוחות איכותיים פחות במיוחד בכדי להיות מסוגלים להציע את האבן במחיר זול יותר ממחיר השוק המקובל.

אתם כמובן רוצים לבדוק את הדברים לעומק, להתייעץ עם אנשי המקצוע המתאימים ולוודא שאתם מזמינים את האבן שאתם באמת רוצים, בין שעל בסיס שיקולי איכות ובין שעל בסיס שיקולי עלות.

מחירון שיש למטבח

חומר הגלםמאפייניםטווח מחירים למ"ר
מחיר לגרניטקיימים סוגים שונים של אבנים טבעיות, וגרניט היא אבן עמידה ביותר בפני חומצות ושריטות.790-900 ש"ח
מחיר אבן קיסרפיתוח מחומר טבעי וסינתטי, שמאפשר יצירת משטח עבודה קשיח דמוי שיש, בלי דוגמאות "ורידים".500-1,110 ש"ח
מחיר שיש אמיתיחומר איכותי במיוחד עם עיצוב יוקרתי שתואם את סוג האבן. נפוץ במיוחד למטרות ריצוף המטבח.1,900-4,900 ₪
מחיר לשיש רוזה200-250 ₪
מחיר לשיש קרמה250-340 ₪
מחיר לשיש סאן סבסטיאן140-170 ₪
מחיר לשיש ורונה300-350 ₪
מחיר ליחידת שיש למטבח6,200-8,900 ₪
מחיר למשטח עבודה3 מטרים280-1,000 ₪
מחיר לכיור שישכיור בודד140-840 ₪ לכל כיור
מחיר לכיור נוסף420-1,000 ₪
מחיר לשולחן אי משיש מוצק3 מטרים140-200 ₪
מחיר לאריחי שיש80-320 ₪
מחיר לריצוף שיש2,000-8,000 ש"ח
מחיר לבר ארוחת בוקר משיש25 מ"מ1,600-4,000 ₪
מחיר לשיש קררהדרגה ממוצעת, 3 ס"מ, עם קצה משופע12,200 ₪
מחיר שיש בדרגה אימפריאליתגודל 4 ס"מ עם קצה פרנץ' וגימור מלטף48,000 ש"ח
מחיר שיש למטבח קטן1,440-9,200 ₪
מחיר לוח שיש מאחורי התנור1,280-9,200 ₪
מחיר שיש למטבח גדול7,200-32,000 ש"ח
מחיר לביאנקו קררה160-240 ₪
מחיר לשיש ורמונט240-320 ₪
מחיר לסטטואריו של ביאנקו240-320 ש"ח
מחיר התקנה מקצועית של משטח שיששניים עד שלושה ימי עבודה960-2,500 ₪
אז מה היה לנו בכתבה:
צרו קשר ונחזור אליכם

החזון שלנו

לאורך שנות פעילותה, עמלה Model Home רבות לבניית קטלוג מוצרי השיש האולטימטיבי, בו תוכלו למצוא מגוון רחב של דגמים, צבעים ומרקמים על מנת לתת מענה מלא לכל צורך ולכל מטרה. אנשי המקצוע של החברה יושבים עם כל לקוח ומסייעים לו למצוא את הדגם המתאים לו ביותר בהתאם למסגרת התקציב שעומדת לרשותו, בהתאם להעדפות ולציפיות האישיות שלו ממוצרי השיש אותם הוא קונה ובהתאם לצרכי העיצוב והאווירה הדרושים לו.

 

-model home-

אולי יעניין אתכם גם...
ריצוף אבן טבעית מחיר

אבן כורכר – מה המחיר בישראל?

מה זה בדיוק אבן כורכר? מהן הפרמטרים שמשפיעים על המחיר של האבן? האם ישנו ייצור מקומי בישראל של אבן כורכר או שכל סוגי אבני הכורכר

דבק שיש

אבן חלילה – כמה עולה?

אחת ההשקעות הגדולות בחיינו היא הבית שלנו. כולנו רוצים להנות מבית חמים, בעל מראה ייחודי המאפיין אותנו ואת הצרכים שלנו. בשנים האחרונות חל שינוי בכל

אבן בלו סטון

בלו סטון – אבל הבזלת המבוקשת

בלוסטון היא אבן בזלת כהה המגיעה אלינו מסין ומשמשת בעיקר לריצוף וחיפוי פנים. את הבלוסטון אפשר לעבד במגוון דרכים וטכניקות על מנת להגיע למרקמים שונים

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!