רצפת שיש או קרמיקה? מה לבחור?

המבחר הגדול בארץ!
כל סוגי השיש בהתחייבות למחירים הנמוכים בארץ!
אספקה מהירה החל מ - 72 שעות
ייעוץ חינם ללא עלות 

עם ריצוף הגרניט פורצלן המודרני ישנם כיום מגוון רחב של פתרונות שיכולים להוות תחליף לא רקע לריצוף באמצעות שיש, ויחד עם זאת כאשר נכנסים לבית עם רצפת שיש אפשר מייד להבחין בכך. אפשר לקרוא לזה מיסטיקה ואפשר גם להבין את המדע שמאחורי זה – לאבן טבעית יש נוכחות מאוד מיוחדת שלא ניתן לייצר בשום תהליך מלאכותי, ותת המודע שלנו יודע לקלוט את זה בשברירי שניה, ועל כך נדבר בשורות הבאות.

הנופך הטבעי של השיש

רצפת שיש

אם אתם בונים בית חדש או משפצים את הבית החדש והגעתם לשלב הריצוף, אתם לבטח מכירים את שלל הדגמים הקיימים היום של גרניט פורצלן, שאיתו ניתן לדמות כמעט כל סוג של שיש. יחד עם זאת, אם אתם מסתובבים במקומות המוכרים ריצוף מכל הסוגים לרבות ריצוף שיש ואם אתם באמת רוצים לבחון את ההבדל בין רצפת שיש ובין רצפת קרמיקה, את ההבדל הזה תוכלו בראש ובראשונה להרגיש בתוככם. משהו בנוכחות של שיש אמיתי גורם אצלנו להרגשה פנימית שונה מזו שאנו חווים כאשר אנו נחשפים לגרניט פורצלן. למעשה, רבים מאיתנו סולדים מהתחושה של ניסיון לדמות בצורה מלאכותית וזולה אבן כל כך טבעית ויקרה כמו שיש.

בוודאי יצא לכם להגיע לבתים של חברים, בהם ישנו ריצוף קרמיקה מרהיב ביופיו ועדיין כשאתם נכנסים לבית ומסתובבים בו, מרגיש לכם שהריצוף הזה לא מעביר את התחושה שניסו להעביר במקור. משהו בניסיון לחקות שיש אמיתי באמצעות אבן מלאכותית נקלט אצלנו בחושים ואומר לנו מייד שמשהו פה לא נכון. אפשר להרגיש את זה במיוחד אחרי שמבקרים בבית שהרצפה שלו היא אכן רצפת שיש. או אז אפשר להרגיש את תחושת הדריכה על השיש את המראה האותנטי של השיש, שתת המודע שלנו יודע לזהות אותו באמצעות הניואנסים הקטנים ביותר שאנחנו אולי לא מודעים אליהם במבט סתמי. אבל בשורה התחתונה, אנחנו פשוט יודעים להבחין בין רצפת שיש ובין רצפת קרמיקה, גם כשהקרמיקה ממש מנסה להיראות כמו שיש.

עיצוב באמצעות רצפת שיש

אחרי שאמרנו את זה, עצם העובדה שאתם בוחרים לרצף בשיש לא אומרת שזה גם יצליח לכם מבחינה עיצובית. בסופו של דבר אתם עלולים למצוא את עצמכם עם רצפה שהשקעתם בה המון כסף אבל לא מספקת לכם את האפקט העיצוב, את האווירה ואת הפאר שעליהם בניתם. בכדי להימנע ממצב כזה, חשוב מאוד לבצע את כל התהליך של בחירת השיש עם שני אנשי מקצוע מרכזיים הכוללים מומחה שיש ומעצבת פנים. אלו הם שני האנשים שחייבים לעבוד יחד על מנת להבטיח שאתם לא רק בוחרים רצפת שיש באיכות גבוהה מאבן שיש עמידה וחזקה, אלא שאתם בוחרים בדיוק את הטקסטורה הנכונה ואת הגוון הנכון לסביבת העיצוב שבה אמורה רצפת השיש להשתלב.

סוגים שונים של אבן שיש

כאמור, חלק מרכזי בתהליך של ריצוף הבית בשיש הוא בחירת סוג אבן השיש לביצוע הריצוף. ישנם סוגי שיש שמצטיינים בעמידות שלהם לטמפרטורה גבוהה ואלו יכולים לשמש כפתרונות אטרקטיביים מאוד למשטחי עבודה במטבח. ישנם סוגי שיש אחרים שמאופיינים בטקסטורות טבעיות שמתאימות יותר לחיפוי קירות חיצוניים וישנם סוגי שיש אחרים שאיתם ניתן לרצף בית בכל סגנון עיצוב שבוחרים. בבחירה של אבן השיש המתאימה לכם ביותר, אתם תמיד צריכים לזכור שגם מרצפות השיש הישנות ההן הן מרצפות שיש וכאשר אתם בוחרים באפשרות של רצפת שיש כאלמנט עיצוב לדירה שלכם, אתם לבטח לא מתכוונים להחזיר את הריצוף לסגנון העיצוב הישן של שנות השישים והשבעים של המאה שעברה. חשוב שתבחנו את כל סוגי השיש הזמינים עבורכם, שתבצעו את ההתאמות הנדרשות מבחינת גוונים ומרקמים ושבסופו של דבר תוודאו שהכל עומד גם במסגרת התקציב שעומדת לרשותכם.

תקציב הוא נושא מאוד חשוב בעולם השיש, ובהיבט זה אחד הדברים הראשונים שאתם רוצים לבחון עבור כל סוג של שיש הוא מחירו למטר מרובע. בריצוף בית שלם הסכומים יכולים להאמיר בקלות ובמהירות, וחבל שתבנו תכניות גדולות על סוגים מסוימים של שיש שלאחר מכן יתבררו כבלתי מתאימים לכם בגלל מחירם ויובילו אתכם לתחליפים זולים ופשוטים יותר. בתכנון רצפת שיש, בדקו את המחיר מראש וודאו שאתם נמצאים במסגרת התקציב שלכם בכל עת.

צרו קשר ונחזור אליכם

אולי יעניין אתכם גם...

עוד כתבות שעשויות לעניין אתכם
התקשרו עכשיו