רצפת שיש או קרמיקה? מה לבחור?

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

עם ריצוף הגרניט פורצלן המודרני ישנם כיום מגוון רחב של פתרונות שיכולים להוות תחליף לא רקע לריצוף באמצעות שיש, ויחד עם זאת כאשר נכנסים לבית עם רצפת שיש אפשר מייד להבחין בכך. אפשר לקרוא לזה מיסטיקה ואפשר גם להבין את המדע שמאחורי זה – לאבן טבעית יש נוכחות מאוד מיוחדת שלא ניתן לייצר בשום תהליך מלאכותי, ותת המודע שלנו יודע לקלוט את זה בשברירי שניה, ועל כך נדבר בשורות הבאות.

הנופך הטבעי של השיש

רצפת שיש

אם אתם בונים בית חדש או משפצים את הבית החדש והגעתם לשלב הריצוף, אתם לבטח מכירים את שלל הדגמים הקיימים היום של גרניט פורצלן, שאיתו ניתן לדמות כמעט כל סוג של שיש. יחד עם זאת, אם אתם מסתובבים במקומות המוכרים ריצוף מכל הסוגים לרבות ריצוף שיש ואם אתם באמת רוצים לבחון את ההבדל בין רצפת שיש ובין רצפת קרמיקה, את ההבדל הזה תוכלו בראש ובראשונה להרגיש בתוככם. משהו בנוכחות של שיש אמיתי גורם אצלנו להרגשה פנימית שונה מזו שאנו חווים כאשר אנו נחשפים לגרניט פורצלן. למעשה, רבים מאיתנו סולדים מהתחושה של ניסיון לדמות בצורה מלאכותית וזולה אבן כל כך טבעית ויקרה כמו שיש.

בוודאי יצא לכם להגיע לבתים של חברים, בהם ישנו ריצוף קרמיקה מרהיב ביופיו ועדיין כשאתם נכנסים לבית ומסתובבים בו, מרגיש לכם שהריצוף הזה לא מעביר את התחושה שניסו להעביר במקור. משהו בניסיון לחקות שיש אמיתי באמצעות אבן מלאכותית נקלט אצלנו בחושים ואומר לנו מייד שמשהו פה לא נכון. אפשר להרגיש את זה במיוחד אחרי שמבקרים בבית שהרצפה שלו היא אכן רצפת שיש. או אז אפשר להרגיש את תחושת הדריכה על השיש את המראה האותנטי של השיש, שתת המודע שלנו יודע לזהות אותו באמצעות הניואנסים הקטנים ביותר שאנחנו אולי לא מודעים אליהם במבט סתמי. אבל בשורה התחתונה, אנחנו פשוט יודעים להבחין בין רצפת שיש ובין רצפת קרמיקה, גם כשהקרמיקה ממש מנסה להיראות כמו שיש.

עיצוב באמצעות רצפת שיש

אחרי שאמרנו את זה, עצם העובדה שאתם בוחרים לרצף בשיש לא אומרת שזה גם יצליח לכם מבחינה עיצובית. בסופו של דבר אתם עלולים למצוא את עצמכם עם רצפה שהשקעתם בה המון כסף אבל לא מספקת לכם את האפקט העיצוב, את האווירה ואת הפאר שעליהם בניתם. בכדי להימנע ממצב כזה, חשוב מאוד לבצע את כל התהליך של בחירת השיש עם שני אנשי מקצוע מרכזיים הכוללים מומחה שיש ומעצבת פנים. אלו הם שני האנשים שחייבים לעבוד יחד על מנת להבטיח שאתם לא רק בוחרים רצפת שיש באיכות גבוהה מאבן שיש עמידה וחזקה, אלא שאתם בוחרים בדיוק את הטקסטורה הנכונה ואת הגוון הנכון לסביבת העיצוב שבה אמורה רצפת השיש להשתלב.

סוגים שונים של אבן שיש

כאמור, חלק מרכזי בתהליך של ריצוף הבית בשיש הוא בחירת סוג אבן השיש לביצוע הריצוף. ישנם סוגי שיש שמצטיינים בעמידות שלהם לטמפרטורה גבוהה ואלו יכולים לשמש כפתרונות אטרקטיביים מאוד למשטחי עבודה במטבח. ישנם סוגי שיש אחרים שמאופיינים בטקסטורות טבעיות שמתאימות יותר לחיפוי קירות חיצוניים וישנם סוגי שיש אחרים שאיתם ניתן לרצף בית בכל סגנון עיצוב שבוחרים. בבחירה של אבן השיש המתאימה לכם ביותר, אתם תמיד צריכים לזכור שגם מרצפות השיש הישנות ההן הן מרצפות שיש וכאשר אתם בוחרים באפשרות של רצפת שיש כאלמנט עיצוב לדירה שלכם, אתם לבטח לא מתכוונים להחזיר את הריצוף לסגנון העיצוב הישן של שנות השישים והשבעים של המאה שעברה. חשוב שתבחנו את כל סוגי השיש הזמינים עבורכם, שתבצעו את ההתאמות הנדרשות מבחינת גוונים ומרקמים ושבסופו של דבר תוודאו שהכל עומד גם במסגרת התקציב שעומדת לרשותכם.

תקציב הוא נושא מאוד חשוב בעולם השיש, ובהיבט זה אחד הדברים הראשונים שאתם רוצים לבחון עבור כל סוג של שיש הוא מחירו למטר מרובע. בריצוף בית שלם הסכומים יכולים להאמיר בקלות ובמהירות, וחבל שתבנו תכניות גדולות על סוגים מסוימים של שיש שלאחר מכן יתבררו כבלתי מתאימים לכם בגלל מחירם ויובילו אתכם לתחליפים זולים ופשוטים יותר. בתכנון רצפת שיש, בדקו את המחיר מראש וודאו שאתם נמצאים במסגרת התקציב שלכם בכל עת.

 

מחירון שיש למטבח

חומר הגלםמאפייניםטווח מחירים למ"ר
מחיר לגרניטקיימים סוגים שונים של אבנים טבעיות, וגרניט היא אבן עמידה ביותר בפני חומצות ושריטות.790-900 ש"ח
מחיר אבן קיסרפיתוח מחומר טבעי וסינתטי, שמאפשר יצירת משטח עבודה קשיח דמוי שיש, בלי דוגמאות "ורידים".500-1,110 ש"ח
מחיר שיש אמיתיחומר איכותי במיוחד עם עיצוב יוקרתי שתואם את סוג האבן. נפוץ במיוחד למטרות ריצוף המטבח.1,900-4,900 ₪
מחיר לשיש רוזה200-250 ₪
מחיר לשיש קרמה250-340 ₪
מחיר לשיש סאן סבסטיאן140-170 ₪
מחיר לשיש ורונה300-350 ₪
מחיר ליחידת שיש למטבח6,200-8,900 ₪
מחיר למשטח עבודה3 מטרים280-1,000 ₪
מחיר לכיור שישכיור בודד140-840 ₪ לכל כיור
מחיר לכיור נוסף420-1,000 ₪
מחיר לשולחן אי משיש מוצק3 מטרים140-200 ₪
מחיר לאריחי שיש80-320 ₪
מחיר לריצוף שיש2,000-8,000 ש"ח
מחיר לבר ארוחת בוקר משיש25 מ"מ1,600-4,000 ₪
מחיר לשיש קררהדרגה ממוצעת, 3 ס"מ, עם קצה משופע12,200 ₪
מחיר שיש בדרגה אימפריאליתגודל 4 ס"מ עם קצה פרנץ' וגימור מלטף48,000 ש"ח
מחיר שיש למטבח קטן1,440-9,200 ₪
מחיר לוח שיש מאחורי התנור1,280-9,200 ₪
מחיר שיש למטבח גדול7,200-32,000 ש"ח
מחיר לביאנקו קררה160-240 ₪
מחיר לשיש ורמונט240-320 ₪
מחיר לסטטואריו של ביאנקו240-320 ש"ח
מחיר התקנה מקצועית של משטח שיששניים עד שלושה ימי עבודה960-2,500 ₪
אז מה היה לנו בכתבה:
צרו קשר ונחזור אליכם

החזון שלנו

לאורך שנות פעילותה, עמלה Model Home רבות לבניית קטלוג מוצרי השיש האולטימטיבי, בו תוכלו למצוא מגוון רחב של דגמים, צבעים ומרקמים על מנת לתת מענה מלא לכל צורך ולכל מטרה. אנשי המקצוע של החברה יושבים עם כל לקוח ומסייעים לו למצוא את הדגם המתאים לו ביותר בהתאם למסגרת התקציב שעומדת לרשותו, בהתאם להעדפות ולציפיות האישיות שלו ממוצרי השיש אותם הוא קונה ובהתאם לצרכי העיצוב והאווירה הדרושים לו.

 

-model home-

אולי יעניין אתכם גם...

עיצוב מטבחים עם אי ושיש

אחד הדברים החשובים ביותר שצריך לדעת על עיצוב מטבחים הוא, שצריך לקחת בחשבון את גודל החלל של המטבח שלכם. כמו כן, יש לעשות זאת בצורה

שיש למדרגות רכישה

חיפוי מדרגות שיש 

חיפוי מדרגות שיש  מחפשים לחפות את המדרגות בביתכם ? עם modelhome – שיש הכל אפשרי. הצוות שלנו ישמח לסייע לכם בכל שלבי התהליך החל משלב

חיפוי שיש לקיר

חיפוי שיש לקיר – הדובדבן שבקצפת

כאשר נעצב בית, נצטרך להתייחס לאין ספור אלמנטים, הן פרקטיים, והן עיצוביים. בין אם מדובר על בחירת רהיטים, מזנון, שולחנות, כיסאות, ארונות ומיטות, אלמנט השיש,

חיפוי קיר שיש

חיפוי קיר שיש – איפה זה פוגש אותי

שיש, הוא אחד מהאלמנטים בבית שלנו, שנותן את ה"טאצ' אפ" הסופי, ויכול להפוך את עיצוב הבית שלנו ליוקרתי ומיוחד, ולתת טוויסט מעניין. בבית ממוצע, הקירות

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!