שיש חלילה – כל המידע החיוני

הבית הוא המקדש שלכם! אל תתפשרו על ספקים זולים בלי ניסיון!

שיש חלילה הנקרא גם אבן חלילה, הוא למעשה אבן טבעית הנחצבת בישראל באזור דרום חברון ומשמשת בעיקר, אך לא רק, למטרות ריצוף חוץ. אבן חלילה נחשבת לאבן מאוד אטרקטיבית מבחינת עיצוב חוץ ולכן נחשבת גם לאבן מאוד מבוקשת בישראל, בהיותה פתרון זול ואסתטי למגוון רחב של פרויקטי בניה, החל מריצוף רחבות ציבוריות ורחבות בבניינים משותפים וכלה בריצוף חוץ של וילות ובתי יוקרה מפוארים.

שיש חלילה – תכונות האבן

כאמור, שיש חלילה היא אבן טבעית הנחצבת באזור דרום חברון בישראל. לשיש מסוג זה ישנן שלוש תכונות בולטות שהופכות אותה לאבן מאוד מבוקשת לריצוף חוץ דקורטיבי ובכלל זה:

  • מראה כללי – שיש חלילה היא אבן בעלת מראה אחיד יחסית המדגיש את המראה הטבעי שלה, מה שיוצר אצלה נופך מאוד מרגיע ונכון לריצוף חוץ, שבילי גישה ושבילי גינה.
  • צבעים – האבן מגיעה בחמישה גוונים בהירים הכוללים צהוב, חום, חרדל, שמנת ולבן. צבעים אלה מתקבלים באבן באופן טבעי בהתאם לגילה, רמת הלחות בקרקע לאורך זמן וכן הלאה.
  • כושר ספיגה – שיש חלילה היא אבן גיר הנהנית מכושר ספיגה רב ולכן מתאימה לחללי חוץ בהם רוצים למנוע החלקה בתקופות גשומות. יחד עם זאת, ככזאת דורשת האבן גם רמה גבוהה של תחזוקה על מנת לשמר את המראה שלה.
שיש חלילה

אבן חלילה מנקודת מבט עיצובית

מנקודת מבט עיצובית חשוב לבחון את האופן בו מעובדת האבן ואת ההתאמה שלה לסגנונות העיצוב השונים. מתוך שלל סגנונות העיצוב האפשריים, שיש חלילה מתאים במיוחד לסגנון העיצוב המודרני ולסגנון כפרי פרובאנס מהצד היותר יוקרתי של הסגנון. עיבוד האבן יכול להתבצע בשיטה הידנית, בשיטה של התזת חול להשגת מרקם מחוספס וכן בשיטת טובזה. יישום טכניקת העיבוד המתאימה תוכל להביא את האבן למראה המתאים ביותר בהתאם לאפקט העיצובי שאותו אנו רוצים להשיג.

שימושים נפוצים בשיש חלילה

כאמור, שיש חלילה מתאים במיוחד לריצוף חוץ, אך משמש גם לחיפוי, אבן לריצוף מדרגות (בעיקר חוץ) וכן לעיטורים ברצפת וחיפוי חדרי אמבטיה. מאחר וכאמור שיש חלילה מתאפיין בכושר ספיגה גבוה במיוחד, לא נהוג לרצף עם האבן את החלל הפנימי של הבית, שכן ריצוף כזה יכול ליצור מצב תמידי של לחות גבוהה בתוך הבית ולעיתים אף לריח של טחב. אם בכל זאת רוצים לרצף את החלל הפנימי של הבית עם שיש חלילה, מומלץ לבחון את הנושא עם איש מקצוע ולהשקיע בחיפוש אבן חלילה בעלת כושר ספיגה נמוך יותר. כושר הספיגה של האבן נקבע על פי האזור המדויק ממנו נחצבה, שכבת האדמה ממנה הוצאה האבן ועל פי פרמטרים נוספים שאיש מקצוע ידע לבחון ולתת את ההמלצה הנכונה בעניין.

שיש חלילה
שיש חלילה שחור

סוגים של שיש חלילה

שיש חלילה נחשבת לאבן מאוד דקורטיבית, בעלת מראה יוקרתי ואלגנטי ולכן נעשה בה שימוש רב במבנים משוחזרים, במרכזי עסקים ובבתי יוקרה. את כלל אבני שיש חלילה הנחצבות מן הקרקע נהוג לסווג לכמה קבוצות הנבדלות זו מזו בכמה פרמטרים שבמרכזם החוזק המבני של האבן, אחידות הגוון שלה ומראה שטח הפנים שלה. הקטגוריה האיכותית ביותר נקראת אבן חלילה סופר KK, ולצידה ישנה גם קטגוריה אבן חלילה KK שגם היא נחשבת לאיכותית, אך תהיה בדרך כלל בעלת שטח פנים פחות אחיד. סוג נוסף של אבן חלילה נקרא ווסטאני שנחשב לדגם הרך יותר של האבן, ולכן גם רגיש יותר לפגעי מזג האוויר.

בחירת אבן חלילה לעיצוב הבית

אם אתם מעוניינים להשיג למרחב החוץ שלכם מראה אריסטוקרטי, אינטימי ודקורטיבי, שיש חלילה היא אחת האפשרויות האטרקטיביות ביותר שעומדות בפניכם. את השיש הזה ייתכן שפגשתם בריצוף חוץ של מוזיאונים, של אתרי תיירות, של אתרים היסטוריים ושל מרכזי עסקיים מודרניים ולא בכדי. שיש חלילה נחשבת לאבן מאוד דקורטיבית המעבירה מסר של יוקרה ושל אלגנטיות וישנם לא מעט שימושים בהם אלו הם בדיוק שני הערכים שאותם אנו רוצים לשדר. אם גם אתם רוצים לשדר את הערכים הללו בביתכם, זוהי הבחירה הנכונה עבורכם.

שיש חלילה משמש בעיקר לריצוף חוץ ולחיפוי קירות חוץ ואם אתם מאוד רוצים לשלב אותו גם במרחבי פנים מומלץ מאוד להתייעץ עם איש מקצוע בעניין ולבצע בחירה חכמה של האבן הספציפית שתשמש למטרה זו.

מחירון שיש למטבח

חומר הגלםמאפייניםטווח מחירים למ"ר
מחיר לגרניטקיימים סוגים שונים של אבנים טבעיות, וגרניט היא אבן עמידה ביותר בפני חומצות ושריטות.790-900 ש"ח
מחיר אבן קיסרפיתוח מחומר טבעי וסינתטי, שמאפשר יצירת משטח עבודה קשיח דמוי שיש, בלי דוגמאות "ורידים".500-1,110 ש"ח
מחיר שיש אמיתיחומר איכותי במיוחד עם עיצוב יוקרתי שתואם את סוג האבן. נפוץ במיוחד למטרות ריצוף המטבח.1,900-4,900 ₪
מחיר לשיש רוזה200-250 ₪
מחיר לשיש קרמה250-340 ₪
מחיר לשיש סאן סבסטיאן140-170 ₪
מחיר לשיש ורונה300-350 ₪
מחיר ליחידת שיש למטבח6,200-8,900 ₪
מחיר למשטח עבודה3 מטרים280-1,000 ₪
מחיר לכיור שישכיור בודד140-840 ₪ לכל כיור
מחיר לכיור נוסף420-1,000 ₪
מחיר לשולחן אי משיש מוצק3 מטרים140-200 ₪
מחיר לאריחי שיש80-320 ₪
מחיר לריצוף שיש2,000-8,000 ש"ח
מחיר לבר ארוחת בוקר משיש25 מ"מ1,600-4,000 ₪
מחיר לשיש קררהדרגה ממוצעת, 3 ס"מ, עם קצה משופע12,200 ₪
מחיר שיש בדרגה אימפריאליתגודל 4 ס"מ עם קצה פרנץ' וגימור מלטף48,000 ש"ח
מחיר שיש למטבח קטן1,440-9,200 ₪
מחיר לוח שיש מאחורי התנור1,280-9,200 ₪
מחיר שיש למטבח גדול7,200-32,000 ש"ח
מחיר לביאנקו קררה160-240 ₪
מחיר לשיש ורמונט240-320 ₪
מחיר לסטטואריו של ביאנקו240-320 ש"ח
מחיר התקנה מקצועית של משטח שיששניים עד שלושה ימי עבודה960-2,500 ₪
אז מה היה לנו בכתבה:
צרו קשר ונחזור אליכם

החזון שלנו

לאורך שנות פעילותה, עמלה Model Home רבות לבניית קטלוג מוצרי השיש האולטימטיבי, בו תוכלו למצוא מגוון רחב של דגמים, צבעים ומרקמים על מנת לתת מענה מלא לכל צורך ולכל מטרה. אנשי המקצוע של החברה יושבים עם כל לקוח ומסייעים לו למצוא את הדגם המתאים לו ביותר בהתאם למסגרת התקציב שעומדת לרשותו, בהתאם להעדפות ולציפיות האישיות שלו ממוצרי השיש אותם הוא קונה ובהתאם לצרכי העיצוב והאווירה הדרושים לו.

 

-model home-

אולי יעניין אתכם גם...

עיצוב מטבחים עם אי ושיש

אחד הדברים החשובים ביותר שצריך לדעת על עיצוב מטבחים הוא, שצריך לקחת בחשבון את גודל החלל של המטבח שלכם. כמו כן, יש לעשות זאת בצורה

שיש למדרגות רכישה

חיפוי מדרגות שיש 

חיפוי מדרגות שיש  מחפשים לחפות את המדרגות בביתכם ? עם modelhome – שיש הכל אפשרי. הצוות שלנו ישמח לסייע לכם בכל שלבי התהליך החל משלב

חיפוי שיש לקיר

חיפוי שיש לקיר – הדובדבן שבקצפת

כאשר נעצב בית, נצטרך להתייחס לאין ספור אלמנטים, הן פרקטיים, והן עיצוביים. בין אם מדובר על בחירת רהיטים, מזנון, שולחנות, כיסאות, ארונות ומיטות, אלמנט השיש,

חיפוי קיר שיש

חיפוי קיר שיש – איפה זה פוגש אותי

שיש, הוא אחד מהאלמנטים בבית שלנו, שנותן את ה"טאצ' אפ" הסופי, ויכול להפוך את עיצוב הבית שלנו ליוקרתי ומיוחד, ולתת טוויסט מעניין. בבית ממוצע, הקירות

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!